Зеленський затвердив команду, яка поїде на переговори про вступ України в ЄС
Президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації, яка вирушить на переговори з Європейським Союзом про вступ України.
Про це йдеться в указі президента № 365/2024.
Головною переговорницею визначена віцепрем’єр-міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Також до складу делегації увійшов керівник Офісу президента Андрій Єрмак та його заступники, перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, міністр захисту довкілля Руслан Стрілець, голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко та інші високопосадовці.
Загалом делегація нараховує понад 30 людей, переважно заступників та перших заступників очільників міністерств. Президент дозволив главі делегації вносити зміни до складу команди, розподіляти обов’язки між її членами, залучати до участі працівників державних органів, підприємств, установ, організацій тощо.
Указом Зеленський також доручив Кабінету Міністрів затвердити склад робочих груп щодо підготовки переговорних позицій України.
Що передувало?
Рада ЄС 21 червня схвалила переговорні рамки для України та Молдови. Міжурядові конференції для обох країн розпочнуться вже 25 червня.
Президент Володимир Зеленський назвав це «вагомим здобутком у нашому русі до Євросоюзу».
«Це реально історичні речі. Україна є й буде частиною єдиної Європи завжди», — наголосив глава держави.
Євроінтеграція України
Ще в листопаді 2023-го президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, щоб просунутися на шляху до вступу в Євросоюз.
14 грудня того самого року Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови. Але Україна ще мала виконати 4 додаткові рекомендації, зазначені у Пакеті розширення ЄС від 8 листопада 2023 року. Формальний початок переговорів про вступ до ЄС починається після того, як Єврокомісія запропонує переговорну рамку, а Європейська рада її затвердить.
Так, на початку червня Єврокомісія надала позитивну оцінку євроінтеграційному прогресу України та підтримала початок переговорів про вступ до ЄС. Посли ЄС погодили рамки для переговорів 14 червня.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження із законодавством ЄС у кожній країні.