Суд відправив депутата Тищенка під цілодобовий домашній арешт

Печерський районний суд Києва 25 червня обрав для народного депутата Миколи Тищенка запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Його підозрюють у незаконному позбавлені волі людини після конфлікту з ексвійськовим у Дніпрі.

Про це повідомив кореспондент hromadske із зали суду.

Засідання було заплановане на 14:00, але почалося о 16:00. В цей час у залі суду Тищенко розповідав журналістам про нібито свою боротьбу з ботофермами, яких, за його словами, особливо багато у Дніпрі.

А втім, спілкуючись із журналістами, Тищенко відмовився розповісти, чому він розбив свій телефон під час обшуку, пояснивши, що «тривають слідчі дії».

Також народний депутат неодноразово наголошував на необхідності боротьби з шахрайськими ботофермами. Він назвав «ганьбою» існування такого явища та заявив, що від них потерпає чимало звичайних людей, зокрема сім’ї загиблих військових, з яких шахраї видурюють гроші. Водночас парламентар заявив, що готовий скласти свої депутатські повноваження, коли в Україні не залишиться жодної ботоферми.

Щодо побиття військовослужбовців Тищенко запевнив, що не бере участі у бійках останні 10 років. Він також вважає, що всі його дії у Дніпрі були вчинені законно на підставі повноважень народного депутата.

Під час засідання прокурор обґрунтував необхідність запобіжного заходу тим, що є ризик, що депутат може залишити місце свого проживання, переховуватись від правоохоронців, виїхати з України або ж продовжити злочинну діяльність. 

Крім того, прокурор зазначив, що Тищенко знищив два телефони під час обшуку. 

«При мені, понятих та камерах [депутат] знищив телефони. Зухвало, грубо. Причому були ризики пошкодження майна, яке було поряд, та здоровʼя учасників цих процесуальних дій», — додав він.

Натомість адвокат Тищенка заявив, що підозра є необґрунтованою, а докази вини парламентаря відсутні. Ще один захисник депутата сказав, що проведені обшуки, мовляв, суперечать нормам законодавства. Він вважає, що на Тищенка правоохоронці здійснюють тиск.

Кореспондент hromadske тричі просив народного обранця прокоментувати петицію про позбавлення його депутатських повноважень, яка з’явилася на сайті Верховної Ради 24 червня. Тищенко тричі проігнорував це питання.

Також адвокати вказували, що запобіжний захід може навіть паралізувати роботу парламенту, адже бракуватиме голосів на якийсь важливий законопроєкт.

Сам депутат стверджував, що «ніколи в житті не зробив чогось такого», за що б йому «було гидко». Також Тищенко заявив, що йому, сім'ї та його помічниці погрожували.

«Мене обіцяли вбити. Усі знають, де я живу. Я ніколи не переховувався, і мої сини так не робитимуть», — додав він. І наголосив, що в нього нібито немає охорони.

Крім того, Тищенко розповів про свою версію подій. Він нібито звертався до правоохоронців з метою боротьби з ботофермами, проте, за його словами, вони не реагували. 

Коли ж він прибув у Дніпро за однією з адрес, де, як каже парламентар, розташовувалася шахрайська схема, до нього підійшли «три хлопці з коляскою» та почали ображати, після чого він викликав поліцію й ТЦК.

Тищенко також сказав, що відео з побиттям, оприлюднені у Telegram-каналах, не є доказом.

Доповнено о 21:17. Після засідання Тищенко заявив, що «треба виконувати рішення суду».

«Усе добре. Суд ухвалив рішення. Усе має вирішувати суд», — додав народний депутат.

Один із захисників Тищенка зазначив, що, можливо, рішення оскаржуватимуть.

Нагадаємо, вранці 25 червня народному депутатові Миколі Тищенку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України. Якщо його визнають винним, він може отримати 5 років в’язниці. 

Пізніше в мережі поширили відео з обшуків у Тищенка, де на кадрах було видно, як він розбиває свій телефон. У ДБР згодом повідомили, що гаджет відправлять на експертизу. 

Конфлікт Тищенка з ексвійськовим

20 червня на проспекті Яворницького в центрі Дніпра сталася сутичка між групою людей у формі та балаклавах і чоловіком у цивільному. У соцмережах писали, що чоловік у цивільному — дніпрянин Дмитро Павлов (позивний Син), який воював у спецпідрозділі ГУР МО Kraken. Як зрозуміло з відео, чоловік був разом з маленькою дитиною у візку.

У Telegram-каналах стверджували, що на нього напали охоронці народного депутата Миколи Тищенка. Однак депутат стверджує, що це чоловік завдав кількох ударів слідчому, який працював на обшуку шахрайської ботоферми, а потім намагався утекти.

«Повідомляють, що саме ця людина входить до “силового блоку” в організованому злочинному угрупованні “Дев’ятка” у Дніпрі. За інформацією, йому було поставлено завдання — зірвати слідчі дії», — написав Тищенко у пості.

Поліція, повідомляючи про сутичку, написала, що невідомі в камуфльованому одязі та балаклавах завдали 33-річному чоловікові тілесних ушкоджень і незаконно утримували його. Про напад на слідчого в поліції нічого не повідомляли.

Згодом виявилося, що слідчий, який брав участь у сутичці в Дніпрі, є поліціянтом із Києва. Чи були його дії правомірними — має з’ясувати службове розслідування. За даними ЗМІ, поліція Києва вже його звільнила.