Набуття Україною повноправного членства в ЄС потребуватиме конституційних змін — екссуддя КСУ
Після фактичного вступу до Європейського Союзу необхідно буде внести зміни до Конституції України, оскільки певні повноваження доведеться передати в юрисдикцію ЄС.
Про це в інтервʼю hromadske сказав суддя Конституційного Суду України у відставці Петро Стецюк.
«Ми на сьогодні не знаємо, які це будуть повноваження, але можемо вивчати досвід інших європейських країн. Приміром, коли членом Євросоюзу ставала Хорватія, у конституцію країни вписали статтю, що визначає основи членства та передання деяких конституційних повноважень ЄС», — розповів він.
Йшлося про те, що Хорватія як держава-член ЄС «бере участь у створенні європейської єдності з метою забезпечення тривалого миру, свободи, безпеки та процвітання разом з іншими європейськими державами». Пізніше в інших законах країна визначала інші деталі, як-от участь в інституціях ЄС і права громадян країн союзу на території Хорватії.
Стецюк також припускає, що в майбутньому для інтеграції до європейських конституційних традицій Україна потребуватиме суттєвого оновлення чинної Конституції або й ухвалення нової.
«Можливо, нам на певний період часу краще буде мати тимчасову Конституцію і в цей час готувати нормальну Конституцію європейської держави — повноправного члена Європейського Союзу», — додав він.