З ексміністра Сольського зняли електронний браслет, а розслідування в його справі продовжили
З колишнього міністра агарної політики Миколи Сольського зняли електронний засіб контролю, а також продовжили термін досудового розслідування в його справі до грудня.
Про це стало відомо з судового реєстру.
Так, в ухвалі від 18 червня йдеться про те, що клопотання прокурорів про продовження запобіжного заходу Сольському задовольнили частково. До 18 серпня він буде зобов’язаний прибувати до суду за кожною вимогою, не відлучатись за межі Київської області без дозволу, повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, не спілкуватися зі свідками та здати свої закордонні паспорти.
Однак серед обов’язків, які на нього поклали, в ухвалі не згадано носіння електронного браслета. Раніше видання «РБК-Україна» з посиланням на власні джерела теж повідомило про те, що з Сольського зняли електронний браслет.
Крім того, в іншій ухвалі від 19 червня йдеться про те, що строк досудового розслідування у справі Сольського мав закінчитися 23 червня, однак завершити його до того часу неможливо «внаслідок виняткової складності провадження та необхідності проведення низки слідчих (розшукових) та процесуальних дій».
Детектив клопотав про продовження строку до 11 місяців, тобто до 23 березня 2025 року. Адвокати Сольського казали, що таке прохання необґрунтоване, однак суддя вирішив задовольнити його частково, продовживши строк розслідування до 23 грудня 2024 року.
Справа Сольського
23 квітня НАБУ повідомило, що Сольського викрито на заволодінні державною землею на 291 млн гривень та спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень. Про підозру повідомили організаторові схеми, чинному міністрові, двом кураторам органів Держгеокадастру та людині, яка сприяла вчиненню злочину.
Сам Сольський заявив, що справа стосується періоду 2017–2018 років, коли він був адвокатом, а не міністром чи головою Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики. І запевнив, що буде максимально відкритим для встановлення істини за цією справою. Міністр вважає, що слідство висунуло неправильну підозру.
Попри це Сольський подав заяву до Верховної Ради про звільнення з посади. Народні депутати проголосували за його відставку 9 травня.
Ексміністр мав перебувати під вартою до 24 червня з альтернативою внесення застави. Однак у день оголошення запобіжного заходу за нього внесли понад 75 млн грн застави, тож він вийшов на волю.
Крім Сольського, підозру отримав його заступник Маркіян Дмитрасевич, який фігурує у справі. Вищий антикорупційний суд призначив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 20 287 600 гривень.