МЗС: Представників Китаю запросили приїхати до України, вони зацікавилися пропозицією

Міністерство закордонних справ України запросило до країни главу китайського МЗС Ван Ї. Утім, коли відбудеться його візит, поки невідомо.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

За його словами, між країнами «помітно активізувався» діалог від початку 2024 року і важливо продовжувати такий прямий діалог — «особливо з питань миру».

Тож міністру закордонних справ Китаю надіслали запрошення, щоб він «на власні очі побачив» наслідки війни росії в Україні та щоб провести з ним переговори щодо двосторонніх, регіональних та міжнародних питань.

Речник МЗС висловив впевненість, що діалог між Україною та Китаєм триватиме, однак дати можливого візиту китайських представників він назвати не зміг.

«Я не говоритиму від імені Міністерства закордонних справ Китаю про те, коли саме може відбутися цей візит. Їх зацікавила ця пропозиція. Ми будемо раді прийняти Ван Ї в Україні», — сказав Тихий.

Крім того, Україна запросила Китай брати участь принаймні у проміжних зустрічах, що відбуваються за підсумками першого Саміту миру. За словами Тихого, китайська сторона «уважно сприйняла» це запрошення, однак більших деталей не навів.

Українсько-китайський діалог

23-25 липня глава українського МЗС Дмитро Кулеба на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї здійснив візит до Китаю. Це був перший візит міністра закордонних справ України до Китаю з початку великої війни та перший повноцінний двосторонній візит з 2012 року.

«Будемо говорити, будемо шукати точки дотику. Нам потрібно уникнути конкуренції “мирних планів”. Нам потрібно рухатися до справедливого сталого миру, і Китай може відіграти в цьому важливу роль», — казав тоді міністр.

Під час візиту Кулеба, зокрема, розповів про готовність України до переговорного процесу з росією, але «на певному етапі» — коли москва буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.

«російська агресія стоїть не лише на заваді розвитку України. Вона також стоїть на заваді міжнародній стабільності, розвитку добросусідських відносин і, зокрема, розвитку торгівлі між Китаєм та Європою», — заявив глава української дипломатії.