У Раді завершили розслідування про закупівлі місцевої влади під час війни, комітет уже підтримав
Комітет Верховної Ради з питань регламенту одноголосно підтримав звіт розслідування щодо можливих порушень під час публічних закупівель, які проводили органи центральної та місцевої влади під час дії воєнного стану.
Про це hromadske повідомив очільник Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування, народний депутат від фракції «Голос» Володимир Цабаль.
Відтак має відбутися голосування за звіт у залі парламенту. Якщо він набере потрібні 226 голосів, його направлять до Кабінету Міністрів та в інші органи виконавчої влади. Уряд повинен буде звернути увагу на конкретні випадки та розглянути пропозиції ТСК щодо покращення законодавчих норм.
Що за звіт?
Тимчасова слідча комісія опрацювала близько 100 закупівель від 52 замовників у період з серпня 2023 року по лютий 2024 року. На засідання також запросили 12 замовників для надання пояснень щодо окремих публічних закупівель.
Серед прикладів, які згадують у звіті, — ремонт спортивного стадіону в Ківерцях на Волині, на який планували витратити 145 млн гривень, що викликало резонанс щодо доцільності таких витрат. Як стверджується у звіті, угоду розірвали після того, як представників міськради запросили на засідання ТСК та втрутилися аудитори.
Також депутати вивчали закупівлю міською лікарнею Рівного роботизованої системи для відновлення навичок ходьби за, ймовірно, завищеними цінами. Запрошені посадовці лікарні переконували, що все законно. Тому ТСК вирішила ініціювати вдосконалення законодавства у сфері медичних закупівель.
Більше про ТСК
Її створили в серпні 2023 року, до складу ввійшли 11 парламентарів. Головне завдання, яке поставили перед ТСК, — розслідувати порушення законодавства, зокрема пов’язані з корупцією під час публічних закупівель, які здійснюють органи центральної та місцевої влади України. Цей контроль не поширювався на закупівлі товарів оборонного призначення для потреб сектору безпеки.
Комісія мала б як розглядати конкретні випадки закупівель, так і напрацювати на базі виявленої проблематики системні рішення, які б дали змогу збільшити ефективність витрачання державних коштів під час здійснення закупівель.