Юрист, пов’язаний із Татаровим, консультував родину Кириленка, як приховати докази про елітне майно — «Схеми»

Родина голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка отримувала інструкції про те, як приховати дані про обставини набуття елітного майна, як повідомила прокурорка у суді. Журналісти з’ясували, що ці інструкції надавав адвокат, тісно пов’язаний із заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим.

Про це йдеться у розслідуванні «Схем».

На засіданні 28 серпня прокурорка Спеціалізована антикорупційна прокуратураСАП Валентина Гребенюк заявила, що Кириленко намагався спотворити докази та протидіяти розслідуванню. Зокрема, йдеться про листування, яку знайшли в телефоні екссудді Печерського суду Києва. «Схеми» пишуть, що йдеться про Віту Бортницьку.

Як зазначається, Бортницька була залучена до надання консультацій родині Кириленка після порушення щодо нього кримінального провадження. За даними слідства, на адресу Бортницької надходили рекомендації такого змісту: «дружина, тесть, теща — змінити телефони на iPhone останньої моделі, встановивши подвійну аутентифікацію», «замінити номери телефонів на інші», «промоніторити та витягнути з пошти усі повідомлення для їх аналізу на ризики», «почистити пошту і видалити її».

Серед порад також було знайти «людей, які могли надати позику для здійснення інвестування чи придбання об’єктів інвестування».

Сторона обвинувачення не озвучила, хто саме відправляв ці інструкції, лише назвала електронну адресу, з якої їх надсилали. Журналісти «Схем» з’ясували, що пошта, з якої надходили рекомендації належить адвокатові Василю Федитнику. Той пов’язаний із Татаровим: за даними розслідувачів, він раніше працював в адвокатському об’єднанні «Татаров, Фаринник, Головко», у 2021-му році був на дні народження Олега Татарова, а у 2022-му році писав спільно з ним науковий матеріал.

«Схеми» звернулись до адвоката з проханням про коментар, запитавши про відправку рекомендацій у справі посадовця з його електронної пошти. Той сказав, що поки зайнятий і поки не може відповісти.

Сама Віта Бортницька, як повідомляло hromadske, захищала кандидатську дисертацію під керівництвом Олега Татарова.

Під час обшуків з’ясувалось, що родичі посадовця дійсно змінили телефони на нові. Також у будинку, де проживають тесть та теща Кириленка, детективи знайшли рукописні документи із заготовленими свідченнями для суду, у яких були враховані рекомендації щодо пояснення походження великих сум на елітну нерухомість.

Нагадаємо, 28 серпня суд призначив Кириленку запобіжний захід у вигляді застави в межах справи про незаконне збагачення на 56,2 млн гривень.

Прокурорка Валентина Грабенюк наполягала на взятті підозрюваного під варту на 60 днів із можливістю внесення понад 121 млн грн застави. За її словами, може бути інше майно, яке записане на третіх осіб і яке нині шукають. Натомість адвокат Кириленка просив суд не задовольняти клопотання про запобіжний захід.

Суддя наголосив, що розмір застави не має бути «свідомо непомірним». А у справі немає документів, які підтверджують «якийсь потенційний розмір коштів» Кириленка, щоб внести заставу.

У коментарі hromadske прокурорка заявила, що буде оскаржувати це рішення.