Три міністри подали до парламенту заяви про відставку
До Верховної Ради надійшли заяви від трьох міністрів із проханням про відставку. Їх розглянуть на найближчих пленарних засіданнях.
Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Так, заяву написали міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, міністр юстиції Денис Малюська і міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Також заява про звільнення надійшла від голови Фонду державного майна Віталія Коваля.
Камишін підтвердив, що подав у відставку, додавши, що готується звітувати про свою роботу. Також він сказав, що продовжить «працювати в оборонці, але в іншій ролі».
Доповнено о 20:32. Відставку підтвердив і Малюська, однак зазначив: «Маю встигнути зробити ще купу роботи і позакривати усі хвости».
Він закликав народних депутатів підтримати відставку та пообіцяв, що пізніше представить, зокрема і Верховній Раді, підсумки своєї роботи протягом 5 років.
Стефанчук сказав, що заяви міністрів та голови Фонду держмайна розглянуть на одному з найближчих засідань Верховної Ради.
Раніше народний депутат Ярослав Железняк анонсував, що «завтра-післязавтра» (4-5 вересня) у Верховній Раді розглянуть низку урядових ротацій. За його словами, готують звільнення міністра юстиції, міністра закордонних справ, міністра екології та міністра інтеграції. Крім того, у Раді, ймовірно, розглянуть питання ротацій в Офісі президента.
Ще раніше президент Володимир Зеленський анонсував «кадрові рішення» в уряді. Йдеться про «людей, які здатні забезпечувати повну реалізацію державних завдань», казав Зеленський.
Перестановки в уряді
Видання «Українська правда» з посиланням на джерела в оточенні президента Володимира Зеленського писало, що глава держави «втомився» від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і, ймовірно, планує звільнити його.
Співрозмовники видання казали, що Зеленський «навіть не слухає» Шмигаля на нарадах, а його ймовірне звільнення назвали «більше емоційною річчю, аніж прорахунком». Також можливу відставку Шмигаля підтверджували й джерела «РБК-Україна».
Як можливу заміну Шмигаля обидва видання називали першу віцепрем'єрку — міністерку економіки Юлію Свириденко. Проте згодом журналісти заявили, що у Зеленського розглядають варіант не міняти прем'єра, а обмежитись призначенням міністрів у критичні міністерства.
Згодом на брифінгу Володимира Зеленського журналісти запитали, чи планується відставка прем’єр-міністра. На це глава держави відповів, що зміни в уряді, «напевне, можуть бути», і наголосив, що «не має багато часу на це».
Пізніше «Українська правда» стверджувала, що міністр юстиції Денис Малюська вже начебто підписав заяву про свою відставку, однак під нею немає дати, тому «в хід її поки не пустили». Сам Малюська чутки про свою відставку не підтверджував.
Тим часом віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявляла, що в межах заходів з оптимізації уряду планують її «підсилення», проте не пояснювала, що саме це означає.