Зеленський показав Байдену план перемоги: команди проведуть консультації
Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до США вже вдруге зустрівся з американським колегою Джо Байденом. Він представив свій план перемоги.
Про це повідомив глави української держави.
Політики обговорили деталі для «посилення плану», скоординували позиції, погляди й підходи. За словами Зеленського, він та Байден доручили своїм командам провести консультації щодо наступних кроків.
«Ми глибоко цінуємо те, що Україна й Америка стояли пліч-о-пліч із перших митей російського вторгнення. Ваша рішучість неймовірно важлива для нашої перемоги», — заявив український президент.
В Офісі президента нагадали, що Байден проведе зустріч Контактної групи з питань оборони України в Німеччині на рівні лідерів. Там президенти України та США зустрінуться на двосторонньому рівні, щоб проаналізувати прогрес консультацій, а також із міжнародними партнерами, щоб скоординувати додаткову допомогу для України.
Також Зеленський вже ознайомив з планом членів Сенату та Палати представників американського Конгресу, а також пообіцяв розкрити деталі документа кандидатці у президенти Камалі Гарріс.
План перемоги
Володимир Зеленський заявляв, що Київ хоче розробити план щодо завершення війни й паралельно посилювати свої можливості на полі бою. Він пояснював, що в разі продовження тиску на росію її можна змусити до дипломатичного врегулювання.
Згодом Зеленський почав говорити саме про «план перемоги» у війні. За словами глави держави, Україна утримуватиме російську територію, оскільки це невіддільна частина цього плану. Також він пояснював, що документ може прокласти шлях до надійного миру — до повної реалізації «формули миру».
Документ Україна представить міжнародним партнерам.
«Цей план — про Україну, про наших вояків. Там небагато пунктів, і, як на мене, це добре. Кожен пункт залежатиме від рішення Байдена», — наголошував Зеленський у розмові з американським журналістом Фарідом Закарією.
Він також розповів, що український план перемоги містить пʼять пунктів, які, зокрема, стосуються військової та економічної підтримки.