Польський міністр розкритикував Кулебу і сказав, що Україна забула про допомогу Польщі на початку війни
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш критично висловився про слова колишнього міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби щодо Волинської трагедії. Він знову заявив, що Україна не вступить до ЄС без розв’язання історичних питань із Польщею.
Про це він сказав в етері Wirtualna Polska.
Раніше він уже висловлював таку думку, після чого президент Польщі Анджей Дуда критикував такі твердження, які, на його думку, «йдуть у річищі політики володимира путіна». Косіняк-Камиш відповів Дуді, що не погоджується з ним, адже для вступу до ЄС є умови — «історична правда, примирення з минулим та повага до інших».
За словами польського міністра, навіть якщо країни-члени дадуть згоду на вступ України до ЄС, то Польська селянська партія, до якої він належить, буде проти.
Він також розкритикував ексміністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, який, говорячи про Волинську трагедію, порадив «залишити ці речі історикам». На думку Косіняка-Камиша, це «найгірше формулювання, яке можна використати».
Крім того, він згадав про те, що Польща була першою, хто надіслав Україні військову допомогу на початку повномасштабного російського вторгнення, але «про цю допомогу з українського боку вже не залишилося жодної згадки».
Водночас міністр оборони Польщі вважає, що необхідно «примножити зусилля в підтримці інтересу до ситуації в Україні» та порушувати питання постачання зброї в Україну, адже це впливає на безпеку Польщі.
«Питання військової допомоги — це питання як гуманності, так і нашої безпеки, але економічні чи історичні питання повинні бути з'ясовані», — сказав він.
Волинська трагедія
У роки Другої світової війни в умовах німецької окупації на теренах України діяли одразу декілька партизанських рухів. Це, зокрема, були загони Української повстанської армії (УПА) та польської Армії Крайової. Вони переважно вели свою боротьбу на Волині.
Тоді ж обидві сторони проводили обопільні етнічні чистки, аргументуючи це помстою за репресії упродовж минулих років та вже нинішні вбивства. Згідно з даними Інституту історії України, це був один із кривавих епізодів українсько-польського конфлікту часів Другої світової війни.
Згідно з польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинули щонайменше 35 тисяч людей, із яких 18 тисяч були ідентифіковані, а з українського боку загинули до кількох тисяч людей. Водночас, за даними проєкту Українського католицького університету (УКУ), з українського боку загинули від 9 до 10 тисяч людей.