Жовтневий сюрприз: путін і Меланія заважають Трампу стати президентом

Менш ніж за місяць до виборів Дональду Трампу доводиться боротися не лише з Камалою Гарріс, а й із власною дружиною Меланією. В однойменній автобіографії, яка з'явилася на полицях книжкових магазинів минулого тижня, Меланія Трамп відверто розповідає про свій шлюб і не погоджується з чоловіком у принципових політичних питаннях. 

Однак більшої шкоди Дональду Трампу може завдати інша книга, що з'явилась у продажу сьогодні, 15 жовтня. «Війна» патріарха американської журналістики Боба Вудворда проливає світло на тісні стосунки Трампа і путіна. У книзі йдеться про скандальні подробиці, які 45-й президент США волів би приховати.

Чи можуть нові факти коштувати Трампу перемоги на виборах, що відомо про його зв'язки з росією та чому Меланія ллє воду на млин Камали — читайте у матеріалі hromadske.  

Як дружина заохотила Трампа піти в президенти

Словенська топмодель Меланія Кнавс переїхала до Америки у далекому 1996-му. Вже за два роки вона познайомилася з Дональдом Трампом. На той час ексцентричний мільярдер був одружений вдруге, однак шлюб тріщав по швах. Він понад рік не жив зі своєю дружиною і був готовий до розлучення. 

У своїх мемуарах Меланія зізнається, що Дональд Трамп дуже нагадує їй батька, з яким він одного віку. Колишня перша леді молодша за свого чоловіка на 24 роки. Утім, різниця у віці не заважає їй давати йому поради.

Хоча, за словами Меланії, Дональд часто не прислухається до її думки, вона — єдина близька людина, критику якої він уважно слухає. Перед тим, як уперше взяти участь у президентських виборах у 2000 році, Трамп радився з дружиною. Саме її підтримка нібито стала для нього визначальною, коли він приймав рішення піти на праймеріз від Reform Party. Партія незалежних політиків, які не входять ні в Демократичну, ні в Республіканську партію«Партії реформ». Того разу Дональд Трамп не досяг успіху, але не полишив мрії стати президентом Сполучених Штатів. 

До того, як одружитися, Меланія і Дональд розходилися двічі. В обох випадках причиною конфліктів були загравання Трампа з іншими жінками. Утім, через 7 років життя разом Меланія, зрештою, вийшла заміж за Дональда. А вже через рік народила хлопчика, Беррона.

Маючи чотирьох дітей від двох попередніх шлюбів, Дональд Трамп відразу дав зрозуміти молодій дружині, що всю відповідальність за виховання сина він покладає на неї. Його більше цікавив власний бізнес та політичні амбіції, які Меланія всіляко підтримувала.

У своїй книзі Меланія розповіла, як підштовхнула чоловіка взяти участь у президентських виборах 2015 року. За її словами, Трамп багато говорив про бажання балотуватись, але вагався, тому що не вірив у свій успіх. Меланія поставила чоловікові ультиматум, заявивши, що він повинен назавжди припинити балачки про політичні амбіції, якщо не може зважитись взяти участь у президентських перегонах. І це спрацювало — Трамп пішов на вибори як кандидат від республіканців, хоча до цього багато років підтримував демократів.

За місяць до виборів 2015-го на Трампа чекав жовтневий сюрприз, який міг назавжди поховати його політичну кар'єру. Газета The Washington Post опублікувала відео приватної розмови Дональда Трампа з телеведучим Біллі Бушем. На відео, записаному у 2005 році, Трамп фривольно вихваляється, що йому дуже легко спокусити будь-яку жінку, бо він багатий і знаменитий. 

«Мене приваблює краса... Я просто підходжу і цілую їх (жінок — ред). Я не чекаю. Якщо ти зірка, вони дозволяють зробити це. Ви можете робити все», — казав тоді Трамп. 

Меланія на диво легко відреагувала на зміст цього відео.. Її більше бентежило те, що ця витівка може зашкодити мрії чоловіка стати президентом. Вона порадила йому не викручуватися, а негайно зробити офіційну заяву і публічно перепросити за свою поведінку. Трамп прислухався і попросив вибачення за свої слова, сказавши, що це була «просто хлоп'яча Удавана сміливістьбравада та порожні балачки».

Перемігши Гілларі Клінтон, Дональд Трамп став президентом, а Меланія — першою леді, другою в історії країни, що народилася за межами Сполучених Штатів. Першою була Луїза Адамс, англійська дружина Джона Адамса, який виграв вибори у 1825 році.

Меланія Трамп виступає на національному з’їзді Республіканської партії 2020 року в Трояндовому саду Білого дому, 25 серпня 2020 року, у ВашингтоніAP Photo / Evan Vucci

Меланія не хоче бути першою леді знову

Відразу після перемоги Дональда Трампа на виборах 2016 року Меланія переуклала з ним шлюбний контракт на більш вигідних умовах. Нова шлюбна угода передбачала, що в разі розлучення її син Беррон отримає значну частину грошей, які Дональд Трамп заробив, будуючи свою бізнес-імперію. Це спричинило чутки, що шлюб Меланії та Дональда опинився на межі краху. Утім, у своїх мемуарах дружина Дональда Трампа розвіяла ці чутки, запевнивши, що досі любить свого чоловіка і завжди знаходила з ним спільну мову.

Проте в книзі Меланія заявила, що не прагне знову стати першою леді. Ба більше, вона зізналася, що передвиборча програма її чоловіка не викликає у неї одностайної підтримки. Меланія згадала своє іноземне походження і зізналася, що не є прихильницею жорсткої антиміграційної риторики, яка є важливою частиною президентської кампанії Дональда Трампа. Крім цього, у своїй книзі Меланія прямо висловилася стосовно заборони абортів, на якій наполягає Дональд Трамп і його однодумці в Республіканській партії.

«Фундаментальне право жінки на особисту свободу, на власне життя надає їй право перервати вагітність, якщо вона цього бажає. Вкрай важливо гарантувати жінкам право вирішувати, чи бажають вони мати дітей, виходячи з власних переконань, без будь-якого втручання чи тиску з боку уряду», — написала у своїй автобіографії Меланія Трамп.

Ця позиція повністю дублює передвиборчі обіцянки кандидатки від Демократичної партії Камали Гарріс, яка критикує Дональда Трампа за «намагання відібрати репродуктивну свободу у жінок» і гарантує, що зробить все від неї залежне, щоб аборти не опинилися поза законом.

Попри те, що деякі погляди дружини розходяться з його переконаннями, Дональд Трамп рекомендує своїм прихильникам купувати книгу «Меланія». Сам Трамп не соромиться зізнатися, що «ще не мав часу прочитати її». Трамп стверджує, що не бачить проблеми в тому, що Меланія має інші погляди стосовно абортів.

«Ми говорили про це. І я сказав: ти повинна писати те, у що віриш», — сказав він в інтерв'ю Fox News минулого тижня.

Водночас Меланія підтримує свого чоловіка, коли він каже, що виграв би вибори у Джо Байдена у 2019 році, «якби голоси були підраховані чесно». У своїй книзі вона не говорить про те, що вибори були сфальсифіковані, як вважає Дональд Трамп. Утім, колишня перша леді переконана, що численні порушення не дозволили визначити переможця у чесній боротьбі.

Дональд Трамп і президент росії володимир путін позують для фотографії в президентському палаці в Гельсінкі, Фінляндія, 16 липня 2018 року перед зустріччю Трампа і путіна один на один у фінській столиціAlexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Що пов’язує Трампа і путіна?

Вперте небажання Дональда Трампа змиритися з поразкою на минулих виборах вже призвело до того, що його опоненти в Демократичній партії почали звинувачувати 45-го президента США у диктаторських замашках. Навіть деякі члени Республіканської партії часом називають Трампа загрозою американській демократії. 

Генерал Марк Міллі, який був начальником Генштабу Збройних сил США за президентства Трампа, не тільки вважає його диктатором, але й називає фашистом. У своїй новій книзі «Війна» авторитетний журналіст-розслідувач Боб Вудворд, який пише про американських президентів понад 50 років, цитує Марка Міллі: «Ніхто ніколи не був настільки небезпечним для цієї країни, як Дональд Трамп. Він справжній фашист. Трамп — найнебезпечніша людина для цієї країни».

Навіть деякі республіканці, які закликають голосувати за Дональда Трампа на президентських виборах, у приватних розмовах з Бобом Вудвордом визнають, що диктатура — це найкраща модель правління для Дональда Трампа. Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем зізнався Вудворду, що неодноразово просив Трампа припинити згадувати про минулі вибори й визнати, що п’ять років тому він програв Джо Байдену в чесній боротьбі. Однак Трамп ігнорує поради однопартійців і продовжує наполягати на тому, що результати виборів були сфальсифіковані.

«Поїхати в резиденцію Трампа у Мар-а-Лаго — це те ж саме, що з’їздити до Північної Кореї. Всі встають і аплодують щоразу, коли туди заходить Трамп», — сказав у розмові з Бобом Вудвордом Ліндсі Грем.

Зневага Трампа до демократичних інститутів і його схильність до диктаторських методів правління вселяє у нього повагу до інших диктаторів світу, як-от володимир путін, з яким він досі підтримує тісні стосунки. Один із помічників Дональда Трампа розповів Бобу Вудворду, що його бос мав щонайменше 7 телефонних розмов з володимиром путіним після того, як залишив Овальний кабінет.

Колишній директор ЦРУ Джон Бреннан вважає, що під час однієї з цих розмов володимир путін міг переконати Дональда Трампа використати свій вплив на спікера Палати представників Майка Джонсона, щоб на пів року заблокувати надання Конгресом допомоги Україні. Бреннан також вважає, що контакти Трампа з путіним порушують законодавство США і повинні стати предметом спеціального розслідування.

Американські ЗМІ в один голос критикують Трампа за дружбу з очільником країни, яка загрожує національній безпеці США. Сам Трамп відкидає будь-які звинувачення, наполягаючи на тому, що нова книга Боба Вудворда — «суцільна брехня». Чи вплинуть звинувачення у зв'язках з кремлем на рішення виборців голосувати за Дональда Трампа 5 листопада, наразі невідомо.