Через кадровий голод у судах України зросла кількість звернень до ЄСПЛ, страждає якість розгляду справ
Кадровий голод у судах збільшує строки розгляду проваджень і впливає на їхню якість. Це, своєю чергою, збільшує кількість звернень до Європейського суду з прав людини.
Про це заявив виконувач обовʼязків голови Верховного Суду Борис Гулько під час пресконференції 13 грудня, яку транслював «Укрінформ».
За його словами, брак суддів призводить до збільшення строків розгляду справ. Він каже, що коли суддя щодня отримує десятки нових справ, то не може їх одночасно розглянути.
Також це впливає на якість розгляду проваджень. Гулько зауважує: для того, щоб як слід розглянути справу, потрібно організувати сам процес її розгляду, вивчити ключові доводи сторін, проаналізувати законодавство, детально ознайомитися з судовою практикою, провести засідання тощо.
«В умовах кадрового дефіциту, який ми сьогодні маємо, у суддів просто немає на це часу. А в умовах мінливого законодавства стежити за їхніми змінами, за різними підходами до тлумачення ще складніше», — зазначив очільник Верховного Суду.
Він наголосив, що на цю проблему України звертає увагу і Європейська комісія. І додав, що питання кадрового голоду суддів є одним із ключових, які держава має розв’язати під час євроінтеграції.
Також Гулько звернув увагу на збільшення кількості звернень громадян України до Європейського суду з прав людини внаслідок «порушення розумних строків».
«У цьому є і вина суддів, які допустили тяганину в розгляді, не вирішили справи у розумні строки, безвідповідально поставилися до судового контролю щодо виконання судових рішень. А водночас є й вина інших державних інституцій, зокрема у відсутності адекватної кількості суддів і, як наслідок, надмірному навантаженні на судову систему», — резюмував він.