Уряд звільнив Дробовича з посади голови Інституту нацпам’яті
Український філософ та військовий Антон Дробович завершив пʼятирічну каденцію на посаді голови Українського інституту національної памʼяті (УІНП). Кабінет Міністрів погодив його звільнення.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук та сам Антон Дробович.
Науковець назвав роботу на посаді голови УІНП «цікавою та продуктивною, хоч і дуже непростою». Наприкінці листопада Дробович прозвітував про свою п’ятирічну каденцію перед журналістами.
На його думку, УІНП, попри пандемію COVID-19 та повномасштабну війну, вдалося зберегти «інституційну тяглість і сталість».
«Одна з найдошкульніших хвороб нашого суспільства — кожен раз усе починати спочатку. Ми один з небагатьох органів влади, який не піддавався лихоманці та прагнув послідовно протягом десяти років реалізовувати державну політику у сфері відновлення та збереження національної памʼяті», — зазначив Дробович.
Загалом на 17,5 млн гривень, які за пʼять років було виділено з державного бюджету на заходи УІНП, його представники реалізували 223 проєкти. Крім того, Інституту вдалося залучити близько 10 млн гривень грантової та міжнародної допомоги.
Тоді ж на пресконференції у листопаді Дробович оголосив, що не буде продовжувати каденцію. Однак додав, що його майбутня робота буде «тісно повʼязана з деякими треками, розпочатими в УІНП», зокрема щодо воєнних злочинів росії проти української культури.
До призначення нового очільника УІНП його обов’язки виконуватиме Юлія Гнатюк — перша заступниця голови Інституту.
Дробович залишає посаду в той час, коли між Польщею та Україною виникла напруга через ексгумацію жертв Волинської трагедії. Протягом осені співробітники УІНП обстежували місця поховань та меморіальних об’єктів польського народу в Україні.
В УІНП зазначають, що хочуть відіграти ключову роль у досягненні польсько-українського історичного порозуміння.
Що відомо про Антона Дробовича?
Антон Дробович народився в Києві у 1986 році. Закінчив Інститут філософської освіти та науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Має ступінь кандидата філософських наук і магістра правознавства. Автор академічних курсів та циклів лекцій, а також понад 50 наукових публікацій з філософії, культурології та антропології.
У 2019 році після звільнення Володимира В’ятровича з посади голови УІНП переміг у конкурсі та очолив цей орган.
24 лютого 2022 року вступив до лав Збройних сил України, ставши військовослужбовцем 112 окремої бригади тероборони Києва. З 2023 року перейшов на службу до Десантно-штурмових військ Збройних сил України.
Більше про УІНП
Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади. Його завдання — посилювати суспільну увагу до історії України, висвітлювати етапи боротьби за відновлення державності, вшановувати пам’ять учасників національно-визвольної боротьби, жертв голодоморів та політичних репресій.
Головний офіс Інституту розміщений у Києві. Також співробітники міжрегіональних відділів працюють у Харкові, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Вінниці, Луцьку та Чернігові.