Бойка хочуть відкликати з посади члена комітету Ради з прав людини після його заяви
Парламентарі підготували проєкт постанови про відкликання народного депутата Юрія Бойка з посади члена комітету Верховної Ради з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Про це повідомив голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
«Юрій Бойко просто в черговий раз усім нагадав, де знаходиться його господар і чиї інтереси він захищає насправді», — прокоментував Юрчишин ролик, який раніше поширив голова Створена з колишніх членів нині забороненої в Україні «Опозиційної платформи — за життя»«Платформи за життя та мир».
За словами депутата, йому «прикро», що Бойко досі є членом комітету з прав людини, адже в ньому не може бути людина, «яка розпалює міжетнічну ворожнечу, підігруючи агресору».
Тож тепер Бойка хочуть відкликати на підставі того, що його туди подала вже розформована та заборонена в Україні «Опозиційна платформа — за життя».
Водночас Юрчишин додав, що його б «хотілося б викинути з Ради в цілому», але для цього потрібен вирок у кримінальній справі, який би набув чинності.
Що передувало?
15 грудня Юрій Бойко оприлюднив ролик у TikTok, де заявив про «радикалів», які перейменовують міста, зносять памʼятники, а також згадав про мову й церкву.
Бойко пригадав, що кілька років тому у Сполучених Штатах зносили памʼятники Христофору Колумбу — першовідкривачеві Америки.
«Схоже, наші радикали взяли той самий курс і почали зносити памʼятники по країні, перейменовувати міста, забороняти людям говорити рідною мовою, забороняти їм ходити у ту церкву, у яку вони хочуть ходити. І ось сьогодні ми бачимо, що цей рух триває, що насильство над людьми триває», — заявив депутат.
Політик додав, що саме тому «дедалі більше людей підтримують нас — тих, хто виступає проти такого насильства, за єднання в країні й за підтримку людей».
Що відомо про Бойка?
Він був керівником НАК «Нафтогаз» із лютого 2002 до березня 2005 року. Звання Героя України отримав від Леоніда Кучми 2004 року за «повне урегулювання заборгованості України за газ перед рф».
В уряді Миколи Азарова у 2010-2012 роках був міністром палива та енергетики України. Як пише «Радіо Свобода», Бойку закидали сумнівні схеми та домовленості щодо закупівлі газу з росії.
Окрім того, на посаді міністра, він за державні кошти нібито через посередника придбав бурову платформу сінгапурського виробництва, писало LB.ua. Пізніше Україна придбала другу платформу. Через підозру в корупції ці станції назвали «вишками Бойка».
У різні роки був членом проросійських заборонених в Україні «Партії регіонів» та «Опозиційного блоку». З 2018-го став співголовою теж забороненої ОПЗЖ.