Зеленський хоче відкрити в Чехії представництво Мін’єдності. Обговорив це з Петром Павелом
Президент України Володимир Зеленський обговорив із чеським колегою Петром Павелом відкриття в Чехії представництва Міністерства національної єдності. Відомство повинно розробити програму повернення українців з-за кордону.
Про це йдеться на сайті українського президента.
Зеленський та Павел поговорили через відеозв’язок 20 грудня. Ця розмова відбулася після того, як напередодні глава української держави бачився з премʼєр-міністром Чехії Петром Фіалою на саміті ЄС у Брюсселі.
Окрім відкриття представництва Мін’єдності, Зеленський порушив тему підготовки української бригади у Чехії за прикладом Франції та США.
Зеленський наголосив, що бригади мають тренуватися на тому озброєнні й техніці, з якими потім повернуться до України.
Також лідери обговорили реалізацію цьогорічної чеської ініціативи з постачання артилерійських снарядів і домовилися працювати разом із партнерами, щоб забезпечити її безперебійне фінансування у 2025 році.
Скільки українських біженців у Чехії?
Чехія входить до трійки європейських країн із найбільшою кількістю українських біженців. За даними ООН, станом на грудень 2024 року країна прийняла близько 380 тисяч утікачів від війни в Україні.
У вересні Міністерство внутрішніх справ Чехії називало менше число. За їхніми даними, для тимчасового захисту зареєструвалися понад 320 тисяч українських біженців, 90% із них — повторно. Більшість із них — жінки.
Більшість біженців з України проживають у Празі, Брно та Остраві, дві третини працюють або ведуть бізнес. Більше п’ятої частини розраховують повернутися до України після закінчення війни, йшлося в дослідженні, проведеного на замовлення відомства.
Більше про Міністерство єдності
На початку грудня уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України.
Перед тим у листопаді президент Володимир Зеленський представив внутрішній план стійкості України. Одним із його пунктів було повернення громадян з-за кордону.
Передбачається, що представництва відомства з’являться у Німеччині, Польщі та Чехії, щоб зміцнити зв’язки з українцями, які проживають у цих країнах. Головне завдання — допомогти громадянам України повернутися на Батьківщину.