Україна готова зайняти місце Угорщини в ЄС та НАТО, якщо та бажає посилення росії — МЗС
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на звинувачення з боку Угорщини в нібито зростанні цін на газ у ЄС через припинення транзиту російського палива. У відомстві вказують, що єдиною причиною проблем на енергетичному ринку Європи завжди була росія.
Про це йдеться в коментарі українського МЗС.
Там наголосили, що упродовж останніх десятиліть росія використовувала енергоресурси як зброю, шантажуючи європейські уряди та підриваючи енергетичну безпеку. А з початком повномасштабної війни проти України москва стала екзистенційною загрозою для стабільності та миру на європейському континенті.
У МЗС України кажуть, що лише Вочевидь, йдеться про Угорщину та Словаччину2 країни з 27 членів ЄС не змогли диверсифікувати джерела постачання енергоресурсів, а тепер «намагаються перекласти свої проблеми з хворої голови на здорову».
«Якщо для угорської сторони в пріоритеті посилення росії, а не ЄС і США, то слід відверто це визнати. Україна буде готова зайняти вільне місце в ЄС і НАТО, якщо Угорщина вирішить звільнити його на користь членства в СНД чи ОДКБ», — заявили у відомстві.
Якщо ж Угорщина хоче допомогти припинити війну, то їй варто не руйнувати єдність в ЄС та зміцнювати власну енергетичну безпеку та незалежність, резюмували в МЗС.
Що передувало?
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто звинуватив Україну в тому, що та поставила Європейський Союз у скрутне економічне становище, припинивши транзит російського газу.
За його словами, це стало однією з причин зростання цін на газ у ЄС, вартість якого нібито зросла на 20%.
Припинення транзиту російського газу
О 7-й годині ранку 1 січня Україна офіційно зупинила транспортування російського газу своєю територією. У Європейському Союзі зазначили, що були готові до цього.
Через це прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляв, що його країна може припинити постачати Україні електроенергію, потрібну під час дефіциту в енергосистемі після російських обстрілів. Усе через те, що Київ не продовжив транзит російського газу своєю територією.
Фіцо особисто приїжджав до Києва, щоб переконати український уряд продовжити контракт. Проте український прем’єр Денис Шмигаль пояснив, що накласти санкції на російський газ і позбавити рф можливості фінансувати війну з його допомогою — це «стратегічна мета України».
Після цього словацький прем’єр заявляв, що «якщо Зеленський не віддасть нам наш газ, то це може бути серйозний конфлікт».