Словаччина знайшла спосіб імпортувати газ із росії. До цього причетна Туреччина

Словацька газова компанія SPP 1 лютого почала імпортувати російський газ через трубопровід Міжнародний газопровід, що проходить по дну Чорного моря з Анапського району Росії до Туреччини. Є заміною скасованого проєкту «Південного потоку»«Турецький потік» на тлі рішення України зупинити транзит газу із рф своєю територією.

Про це пише TASR із посиланням на голову правління словацької компанії Войтеха Ференца.

За його словами, до квітня Словаччина збирається подвоїти обсяг постачання російського газу цим маршрутом, однак не назвав конкретного обсягу.

Водночас керівник відділу торгівлі SPP Міхал Лалік каже, що навіть за наявності угоди з російським «Газпромом» Словаччина, ймовірно, все одно буде змушена імпортувати газ й іншими маршрутами.

Він пояснив, що пропускної здатності трубопроводу через Угорщину, куди потрапляє російський газ із «Турецького потоку», недостатньо для покриття споживання.

Припинення транзиту російського газу

О 7-й годині ранку 1 січня Україна офіційно зупинила транспортування російського газу своєю територією. У Європейському Союзі зазначили, що були готові до цього.

Однак прем’єр Словаччини погрожував припинити надавати Україні гуманітарну допомогу, не постачати електроенергію під час відключень та відмовитися від допомоги українським біженцям у Словаччині. Також він обіцяв використовувати право вето у ЄС для блокування рішень щодо України.

Фіцо особисто приїжджав до Києва, щоб переконати український уряд продовжити контракт. Проте український прем’єр Денис Шмигаль пояснив, що накласти санкції на російський газ і позбавити рф можливості фінансувати війну з його допомогою — це «стратегічна мета України».

Після цього словацький прем’єр заявляв, що «якщо Зеленський не віддасть нам наш газ, то це може бути серйозний конфлікт». Так само обурювався щодо рішення України й премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан: він грозив Києву контрзаходами.