Радник Трампа: США заслуговують на відшкодування від України, а не на «ескалацію риторики» та «спротив»
Радник із питань національної безпеки США Майк Волц заявив про «ескалацію риторики» та «дивний спротив» з боку України після презентації угоди про корисні копалини.
Про це він заявив в етері телеканалу Fox News.
За словами Волца, «розчарування» виникло минулого тижня (10-16 лютого) через «дивний спротив» та «ескалацію риторики» після того, як США презентували Україні угоду про корисні копалини.
На думку радника президента США Дональда Трампа з питань нацбезпеки, Вашингтон запропонував Україні те, що є для неї «абсолютною можливістю».
«Щоб Сполучені Штати інвестували в українську інфраструктуру, щоб вони добували свої корисні копалини, свої природні ресурси, свою нафту та газ», — сказав Волц.
Окрім того, що це «шанс для України», Волц вважає, що США «заслуговують на відшкодування».
«Ми дивимося на тип допомоги, яку надають європейці, і це часто у формі позик, які погашаються з відсотків від арештованих російських активів. Ми вважаємо, що американські платники податків заслуговує на відшкодування більшої частини своїх інвестицій», — заявив радник з нацбезпеки.
Натомість, за словами Волца, США отримали таку «ескалацію риторики» та «спротив», які Трамп «не збирається терпіти».
Він також сказав, що «ера нескінченної жорстокої війни зі смертями та руйнуваннями з усіх боків, вартістю в сотні мільярдів доларів та сотень тисяч, якщо не мільйонів життів», закінчилася, навіть якщо «не всі» це ще прийняли.
«Президент Трамп висловився дуже чітко. Він має намір довести цю війну до кінця, і що всі сторони повинні підтримати це», — підкреслив Волц.
Що передувало?
Дональд Трамп оголосив, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам потрібні для електроніки рідкісноземельні мінерали в обмін на американську допомогу.
Президент України Володимир Зеленський запевнив, що Україна відкрита до американських інвестицій. Він зазначив, що обговорював таку угоду з Трампом ще у вересні 2024 року, а після вніс її у свій План перемоги як один із пунктів.
За даними ЗМІ, США захотіли отримати право на 50% запасів корисних копалин в Україні.
Однак Зеленський не підписав цю угоду, пояснивши, що документ не відповідав українським інтересам. Зокрема, не містив гарантії безпеки та був «надто зосереджений на інтересах США». У Білому домі назвали відмову Зеленського «недалекоглядною».
Згодом Трамп заявив, що Україні потрібно провести вибори, оскільки глава української держави Володимир Зеленський буцімто має лише 4% рейтингу підтримки.
У відповідь Зеленський послався на останні дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), згідно з якими, станом на першу половину лютого 2025 року, йому довіряють 57% українців.
На думку українського президента, дані про 4% — це російська дезінформація, а Трамп, «на жаль, живе в цьому дезінформаційному просторі».
Натомість Трамп знову розкритикував президента України, заявивши, що той відмовляється провести вибори.