Ексдепутатка Кормишкіна долучилася до сімейного бізнесу: очолила Наглядові ради двох підприємств «ПАЕК»
Колишня народна депутатка від «Слуги Народу» Ірина Кормишкіна стала головою Наглядової ради ТОВ «Південна аграрно-експортна компанія» — аграрна компанія півдня України, до якої входять десятки підприємств різних напрямків діяльності сільськогосподарської сфери«ПАЕК — АГРО».
Про це повідомили сама ексдепутатка, а також її чоловік, власник групи компаній «ПАЕК Юрій Кормишкін».
«Я щиро вдячний, що вона погодилася приєднатись до сімейного бізнесу та взяти на себе супровід цих підприємств, контроль за здійсненням діяльності та виконанням стратегічних цілей щодо розвитку компаній», — він.
Він заявив, що із залученням дружини до аграрної справи, «покладаючись на її багатий досвід як управлінця, фінансиста та фахівця з міжнародної співпраці», група компаній «ПАЕК» хоче стати «одним із ключових трейдерів та експортерів агропродукції в Україні».
«Цілі амбітні, й ми маємо все, щоб їх досягти», — додав він.
Що відомо про Кормишкіну?
Ірина Аллахвердієва (теперішнє прізвище — Кормишкіна) склала мандат народної депутатки наприкінці лютого. Вона була обрана народною депутаткою у 2019 році за списком партії «Слуга Народу» як безпартійна. Також вона була членкинею однойменної фракції.
У 2020 році депутатка фігурувала в сексистському скандалі за участі голови фракції «Слуга Народу» Давида Арахамії та його заступника Олександра Корнієнка. Під час брифінгу, коли депутати вважали, що мікрофони вимкнені, вони обговорювали свою колегу по фракції, назвавши Аллахвердієву «робочою бабою, як корабельна сосна». Як стверджував Корнієнко, цей запис змонтований.
Нещодавно Кормишкіна отримала дві підозри — щодо незаконного збагачення та за внесення недостовірних даних до е-декларації.
За даними слідства, у 2021-2022 роках вона набула у власність активів на суму понад 20 млн гривень. Хоча її офіційний дохід за цей період та заощадження становили не більше ніж 2,7 млн гривень. За ці гроші народна депутатка купила будинок на Одещині, який і не зазначила в декларації. Крім того, у НАБУ вказували, що в декларації за 2023 рік вона не вказала дві земельні ділянки, які перебували у неї в користуванні.
До Кормишкіної застосували запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Поручителями суд визначив голову фракції Верховної Ради Давида Арахамію та голову Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма.
У справі про незаконне збагачення Кормишкіної також оголосили підозру її чоловікові, який, за даними правоохоронців, намагався легалізувати майно дружини. Йому призначили запобіжний захід у вигляді застави у 15 млн гривень.
Кормишкіна зазначена директоркою Миколаївської обласної дирекції ПрАТ СК «Уніка». Народна депутатка працювала заступницею директора з розвитку в Миколаївській філії ЗАТ АСК «ІНГО Україна» та заступницею директора Миколаївської міської страхової агенції ЗАТ «Інкомстрах», а також на ключових посадах в інших підприємствах.
Юрій Кормишкін, за даними «Чесно», неодноразово обирався до Миколаївської обласної ради від «Партії регіонів» та партії «Наш Край». У 2012 році він заснував та став головою Наглядової ради групи компаній «ПАЕК» — великого агропромислового холдингу, що базується на Миколаївщині. Місцеві журналісти звинувачували його у причетності до «чорного» експорту зерна.