У реєстр, який фіксує збитки для репарацій від росії, можна буде заявити про примусову працю та травми
Кабінет Міністрів ухвалює постанову, яка дасть змогу подавати заяви до Міжнародного реєстру збитків ще за шістьма категоріями.
Про це повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.
Наразі через «Дію» українці можуть подати заяву за категорією «Пошкоджене або знищене житло», а також за категорією «Смерть близького члена сімʼї».
Уряд ухвалює постанову, яка дасть змогу подавати заяви ще за шістьма категоріями. Серед них:
- «Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна».
- «Втрата доступу та контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях».
- «Серйозні тілесні ушкодження».
- «Примусова праця».
«Українці зможуть подати відповідні заяви, а ми будемо працювати над тим, аби росія заплатила за свої злочини», — заявив Шмигаль.
Що за реєстр?
Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією рф проти України («RD4U»), створений для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих окупантами Україні, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Йдеться про збитки, завдані на території України в межах її міжнародно визнаних кордонів усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна.
Реєстр створений Україною, ЄС та ще 42 країнами та розташовується в Гаазі. Він є першим кроком міжнародного компенсаційного механізму.
Подати заяву до реєстру про репарації можна через «Дію». Після того як заяву буде перевірено на відповідність чинним правилам та внесено до реєстру, заява та докази до неї будуть передані майбутній компенсаційній комісії.