Суд продовжив тримання під вартою депутата від ОПЗЖ Шуфрича
Шевченківський районний суд продовжив тримання під вартою депутата від забороненої «Опозиційна платформа — за життя»ОПЗЖ Нестора Шуфрича, якого підозрюють у державній зраді, до 18 травня.
Про це повідомляє «Суспільне» із судової зали.
Прокурори вимагали залишити Шуфрича під вартою, аргументуючи це ризиками втечі й можливим впливом на слідство. Адвокати ж наполягали на зміні запобіжного заходу, зокрема, на домашній арешт.
Сам Шуфрич у суді заявив, що не бачить у своїх діях злочину та вважає обвинувальний акт некоректним. Крім цього, він просив суд дозволити йому виконувати депутатські обов’язки.
Нагадаємо, що 24 січня Шевченківський районний суд Києва залишив народного депутата під вартою. Тоді суд роз’яснив, що керівник слідчого ізолятора, у якому перебуває Шуфрич, повинен створити умови, щоб він міг звертатися із депутатськими запитами й займатися законопроєктами.
У чому підозрюють Шуфрича?
У лютому 2024 року народному депутатові від нині забороненої «Опозиційної платформи — За життя» Нестору Шуфричу повідомили про підозру за фінансування росгвардії у Криму.
За даними слідства, влітку 2013 року Шуфрич придбав у людей, афілійованих із Віктором Медведчуком, нерухоме майно в курортному селищі Сімеїз у Криму. Щоб приховати це, він зареєстрував майно на підконтрольну йому та його довіреній особі фірму.
У 2016 році, після окупації Криму, обвинувачені уклали договір охорони цього майна з незаконним воєнізованим формуванням окупаційної влади в АР Крим — «ФГУП “Охрана” Росгвардии по Республике Крым». Так, на рахунки російського воєнізованого формування за ці послуги перерахували майже 650 тисяч рублів.
Слідчі заявляють, що депутат, окрім того, був завербований ФСБ рф та виконував завдання ексзаступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, який 2014 року виїхав до Москви.
Відомо, що Шуфрича та його довірену особу обвинувачують за статтею про фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території та державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України). Крім цього, народному депутатові інкримінували державну зраду (ч. 1 ст. 111 ККУ).
У вересні 2023 року Шуфричу повідомили про підозру в державній зраді за підривну діяльність в інформаційній сфері.