В МЗС закликали міжнародні організації притягнути до відповідальності винних у вбивстві Вікторії Рощиної
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий закликав міжнародні організації відреагувати на розслідування щодо вбивства журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні.
Про це він написав в X.
Тихий окремо виділив у зверненні Моніторингову місію ООН з прав людини, ЮНЕСКО, ОБСЄ, Раду Європи, а також такі організації як Human Rights Watch, Amnesty International та «Репортери без кордонів».
Він наголосив, що проблема викрадення та утримання росією цивільних заручників вимагає посиленої міжнародної уваги та негайної й рішучої реакції.
«Те, що ми зараз спостерігаємо, найімовірніше, є найбільшою державною операцією з викрадення цивільних за останній час. Це має бути засуджено та переслідувано покаранням. російські злочинці, відповідальні за ці жахливі звірства, мають бути притягнуті до відповідальності», — написав він.
Убивство Вікторії Рощиної
3 серпня 2023 року стало відомо, що Вікторія Рощина зникла на тимчасово окупованих територіях. Лише у травні 2024 року росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні. У березні 2022 року росіяни також викрадали медійницю, але через десять днів вона опинилася на волі.
Про смерть Вікторії стало відомо 10 жовтня 2024 року. Інформація про загибель журналістки надійшла її батькові Володимиру від російських офіційних осіб. Пізніше інформацію підтвердила українська сторона.
Медійна ініціатива за права людини заявила, що Вікторію Рощину утримували щонайменше у двох тюрмах: виправній колонії №77 у Бердянську та СІЗО №2 у Таганрозі, що в рф. СІЗО в Таганрозі відоме як «одне з найбільш жорстоких місць утримання для українців на території рф».
Вікторія Рощина працювала на hromadske, пізніше публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». Також вона співпрацювала з «Українським радіо», «UA: Першим» та «Цензор.нет». У 2022-му отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».