Верховний суд скасував рішення про заборону партії «Наш край» — медіа
Верховний суд задовольнив апеляційну скаргу політичної партії «Наш край» та скасував рішення про її заборону.
Про це пише «Інтерфакс-Україна».
На 1 липня було заплановане засідання в Касаційному адмінсуді Верховного суду. Окрім представників партії, там також фігурують Міністерство юстиції та Служба безпеки України (як третя сторона).
«Інтерфакс-Україна» із посиланням на надану копію постанови пише, що суд задовольнив апеляційну скаргу партії «Наш край» та скасував рішення про заборону політсили. На сайті партії також опублікували, як зазначається, вступну та результативну частину рішення.
Як випливає з документа, колегія суддів задовольнила апеляцію партії та скасувала попереднє рішення про заборону.
Нагадаємо, після рішення заборонити партію минулого року її майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передали у власність держави.
Про партію «Наш край»
Це політична партія в Україні, створена переважно з вихідців раніше забороненої проросійської «Партії регіонів». Офіційно її зареєстрували ще у 2011 році під назвою «Блокова партія», але через три роки перейменували у «Наш край». Партія мала кілька співглав, серед яких — Олександр Мазурчак, Антон Кіссе, Сергій Шахов тощо.
Служба безпеки України писала, що окремі екскерівники та функціонери цієї політсили причетні до проведення підривної діяльності проти України.
«Зокрема поширювали антиукраїнську пропаганду, закликали до насильницького повалення конституційного ладу, а деякі із функціонерів — перейшли на бік ворога і підтримали російську військову агресію», — зазначали в СБУ.
Причетними до співпраці з рф називали десятки представників регіональних осередків «Нашого краю». А рух «Чесно» вніс «Наш край» до п’ятірки лідерів рейтингу державних зрадників.
У політсилі ж запевняють, що «з дня заснування і до сьогодні партія залишається проукраїнською, патріотичною політичною силою», а звинувачення на адресу партії з вимогою її заборони — «безпідставними та незаконними».