30 тяжкопоранених українців евакуювали за допомогою «летючого шпиталю» на лікування до Німеччини
30 пацієнтів із Харківщини та східних регіонів України, які постраждали від військової агресії росії, евакуювали на лікування до Німеччини за допомогою «летючого шпиталю».
Про це повідомили в уряді.
На лікування евакуювали важкопоранених дорослих та дітей зі складними мінно-вибуховими пораненнями та захворюваннями, які наразі в Україні лікуватися не можуть або потребують спеціалізованого лікування.
Спочатку пацієнтів евакуаційним потягом доставили до Львівщини, щоб стабілізувати їхній стан. Після цього їх транспортували на спеціалізоване лікування за маршрутом «Львів — Жешув — Кельн». Для цього на певному етапі залучили «летючий шпиталь» — спеціальний медичний авіарейс Luftwaffe Збройних сил Німеччини.
На борту такого «летючого шпиталю» є 38 ліжок для пацієнтів. Борт обладнаний шістьма модулями інтенсивної терапії, які містять системи штучної вентиляції легень, контролю функцій кровообігу та проведення інфузій, портативний ультразвуковий апарат. Під час польоту пацієнтів доглядають 25 лікарів та медичних сестер.
Співпраця з ЄС
Як зазначають у МОЗ, медичну евакуацію провели за співпраці з Європейською комісією. МОЗ має змогу через систему екстреного реагування Євросоюзу оперативно шукати профільну спеціалізовану клініку в одній із країн ЄС для лікування та реабілітації українців. А міжнародні партнери зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі.
Одним з ефективних напрямків порятунку пацієнтів є «медичні конвої»: МОЗ подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської Економічної Зони. Далі Міністерство контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.