43% українців вважають, що в країні слід запровадити жорсткіші обмеження на час карантину — опитування
43% українців вважають, що в країні слід запровадити більш жорсткі заходи забезпечення карантину, ніж ті, які діють зараз. Водночас 40% думають, що заходи, які вже запровадили, цілком адекватні ситуації, 9% вважають, ці заходи повинні бути менш жорсткими і що введено занадто багато непотрібних обмежень. Лише 1% опитаних вважають, що ніяких обмежувальних заходів взагалі не потрібно.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Близько половини українців (49%) вважають, що влада вчасно запровадила обмежувальні заходи спрямовані на протидію епідемії коронавірусу. Водночас 38% думають, що влада запізнилася з протидією епідемії, 5% вважають, що обмежувальні заходи запровадили передчасно.
З 27 по 30 березня 2020 року КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) серед 1500 респондентів на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.
Нагадаємо, 1 квітня стало відомо, що уряд посилить обмеження на час карантину по всій країні.
На час карантину, який триватиме до 24 квітня 2020, на всій території України діятимуть такі заборони:
- перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
- переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
- перебування у громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
- проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.
За останніми офіційними даними МОЗ, коронавірусом в Українізаразилися 804 людини, з них 20 померли, а 13 одужали.