56% українців підтримують прямі переговори з Росією щодо війни на Донбасі — опитування
56% українців підтримують прямі переговори з Росією щодо врегулювання війни на Донбасі, якщо інших варіантів розв'язання конфлікту немає.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».
Серед різних варіантів формату переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі порівняна більшість опитаних — 45% — підтримують розширення ««Нормандський формат» ㅡ це переговори лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою врегулювання конфлікту на Донбасінормандського формату» із залученням США та Великої Британії.
21% виступають за прямі переговори з Росією, а 12% — за переговори з бойовиками самопроголошених «Л/ДНР». Лише 11% підтримують те, щоб «нормандський формат» залишався у звичному складі за участі України, Росії, Франції та Німеччини.
Також соціологи запитували українців, чи підтримують вони прямі переговори з РФ, не пропонуючи інших варіантів врегулювання війни. У такому разі 56% підтримують та 41% не підтримують прямі переговори з Росією.
Крім того, по 46% голосів респондентів розділилися на за і проти залучення до переговорів Туреччини. Нещодавно Реджеп Тайїп Ердоган пропонував стати посередником у переговорах між Україною та Росією. Проте Росія пропозицію відхилила.
Також українців запитали про Мінські домовленості (угоди) ㅡ документи, ухвалені учасниками врегулювання ситуації на Донбасі в «нормандському форматі»Мінські домовленості. Лише 11% добре знають, що це таке. 64% опитаних знайомі поверхово або чули в медіа, а 25% узагалі не знають, що це таке.
Ще у респондентів дізналися про ставлення до запровадження візового режиму з РФ: 52% українців підтримують введення такого режиму, 44% — ні.
Детальніше про опитування
6-8 грудня у ньому взяли участь 2500 респондентів від 18 років з усіх областей України, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.
Метод опитування: Телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютераCATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності — не більше ніж 2%