61-й день повномасштабної війни росії проти України (текстовий онлайн)

Вночі 24 лютого росія відкрито розпочала повномасштабну війну проти України, атакувавши ракетами Київ та інші міста. За два місяці війни українські захисники зупинили просування окупантів і вибили ворога з північного напрямку. 18 квітня росія почала нові наступальні дії на сході України — так звану битву за Донбас. Ми збираємо всі найактуальніші новини в онлайні.

24 квітня близько 10:00 у Василівці почалися обстріли. Ракети окупантів, за словами місцевих, прилітали в ті місця, де днями анонсували освячення пасок, а сама атака почалася одразу із початком церковної служби.

Водночас росіяни розповсюджують неправдиву інформацію про те, що це нібито українські військові стріляють по мирному населенню, передає Запорізька ОВА.

Десятки мирних жителів, які загинули під час російської окупації Бучі Київської області, були вбиті крихітними металевими дротиками від снарядів російської артилерії — так званими флешетами. Їх знайшли в головах і грудях людей.

За словами низки свідків у Бучі, російська артилерія випустила флешетні снаряди за кілька днів до того, як війська окупантів вийшли з населеного пункту — наприкінці березня.

За уточненими даними, від ракетного удару по Одесі 23 квітня загинули 7 людей, серед яких дитина, розповідає оперативне командування «Південь». Раніше повідомляли про 8 загиблих. У лікарнях залишаються 10 потерпілих.

Оперативне командування «Південь» розповіло про ситуацію станом на вечір 24 квітня:

  • Окупанти почали частіше висилати диверсійно-розвідувальні групи в бік адмінкордону Миколаївщини. Зокрема, вони спробували вислати туди дві ДРГ, але зазнали невдачі. Під час спроби двох ДРГ прорватися в сторону адмінкордону Миколаївщини вони втратили до 50% від свого складу. Через це диверсантам довелося відступити.
  • За останню добу росіяни на півдні втратили 73 людини та 7 одиниць техніки, серед яких зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцир С1», автомобільна та броньована техніка.
  • Українським військовим вдалося взяти під контроль територію у районі ще п'яти населених пунктів Миколаївщини поблизу адмінмежі з Херсонщиною.
  • На Миколаївщині й Херсонщині росіяни продовжують вести оборону на зайнятому рубежі та артилерійсько-мінометні обстріли населених пунктів і позицій ЗСУ.
  • На окупованих територіях росіяни продовжують обмежувати права і свободи мирних жителів, зокрема свободу пересування. Населені пункти, які готують до проведення псевдореферендумів, зараз закриті для в’їзду та виїзду.
  • Кораблі окупантів у Чорному морі постійно змінюють кількісний склад, заходячи на бази окупованого Криму. Проте основні кораблі продовжують тримати територію України під загрозою ракетних ударів.

Полк «Азов» показав ще одне відео із цивільними людьми, які змушені ховатися у підвалах заблокованої «Азовсталі» у Маріуполі.

«Укрзалізниця» упродовж 24 квітня евакуювала 780 жителів Краматорська, Маріуполя та Херсонщини.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Через антиросійські санкції економіка Великої Британії за 9 років втратить приблизно 6 мільярдів фунтів (близько 8 мільярдів доларів), повідомляє The Telegraph з посиланням на МЗС Великої Британії.

Найбільше від санкцій постраждає індустрія предметів розкоші, яка до 2030 року недоотримає 881,7 мільйона фунтів. Ідеться зокрема про продаж дорогих автомобілів Bentley та Aston Martin чи сумок Burberry.

росіяни вивезли на свою територію завод з окупованого Вовчанська Харківської області, а в його приміщенні влаштували в'язницю із тортурами, розповів голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, цитує «Укрінформ».

«У приміщеннях заводу влаштували в'язницю, справжній концтабір, де людей наражають на певні тортури, змушують співпрацювати, вступати до лав збройних сил росії», — сказав Синєгубов.

За його словами, схожу практику окупанти застосовували і в окупованому Ізюмі, щоб «мобілізувати» місцевих мешканців.

Британська розвідка наголошує, що росія планує організувати псевдореферендум у Херсоні, щоб виправдати свою окупацію. Закріплення свого контролю над цим містом є важливим етапом для мети окупантів — створити сухопутний міст до Криму та домінувати на півдні України, вважають британці.

У російському місті Брянськ спалахнула пожежа на території місцевої нафтобази, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на міністерство надзвичайних ситуацій. Кажуть, що горять резервуари для зберігання нафти.

Полум'я можна побачити у різних частинах міста. Також очевидці розповідають, що до початку пожежі чули вибухи.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

У росії заблокували найбільшу у світі платформу для гри у шахи Chess.com, повідомляє «Роскомсвобода». Генпрокуратура заборонила доступ до двох сторінок платформи, на яких розповідають про війну в Україні. Але оскільки обмеження відбувається через HTTPS, доступ зник до всієї платформи.

Директорка маріупольського кінофестивалю «Кіно і ти» Ольга Новікова заявила, що окупанти вимагають 5 тисяч доларів викупу за її полоненого сина Олексія. Якщо вона не сплатить гроші, погрожують його вбити та надіслати відео страти. Детальніше про це читайте тут.

Посол Естонії в Україні Каїмо Кууск заявив, що росія погрожує його країні та навіть має на неї військові плани. Про це він сказав в етері телеканалу «Україна 24», цитує «Укрінформ».

«Ми знаємо, що у росії є військові плани проти нас. У них заплановані навчання, які вони хочуть провести. Тому нам не потрібно чекати. Ми надаємо Україні зброю, і кожен "Джавелін", який уражає російський танк, робить загрозу проти нас меншою», — сказав посол.

За його словами, Естонія ніколи не залишить наодинці Україну та інших жертв агресії: «Ми знаємо, що наша оборона, захист, починається з Донбасу».

Україна обговорює з США та іншими партнерами залучення заморожених російських активів для відбудови країни. Про це в інтерв'ю CBS заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Посадовець каже, що використання цих коштів для України буде хорошим прикладом для всіх майбутніх агресорів.

«Усі вони повинні розуміти, що світове суспільство, світова спільнота забере всі їхні активи і цими активами буде платити за цю країну, яка страждає від їхньої агресії. Тому це дуже важливе міжнародне питання і завдання, і мета, міжнародна мета для всього цивілізованого світу — знайти рішення, як у цьому випадку взяти ці заморожені активи та фінансувати Україну», — сказав Шмигаль.

«Укрзалізниця» призначила шість евакуаційних рейсів на 25 квітня:

  • 11:30 — 219/220 Запоріжжя-1 — Львів;
  • 14:30 — 220/219 Львів — Запоріжжя-1;
  • 16:30 — 234/233 Покровськ — Чоп;
  • 23:30 — 234/233 Чоп — Дніпро;
  • 06:00 — 209/210 Івано-Франківськ — Харків-Пасажирський;
  • 11:30 — 209/210 Харків-Пасажирський — Івано-Франківськ;

Проте «Укрзалізниця» попереджає, що точний час відправлення може змінюватися.

У Кривому Розі вже перебувають близько 50 тисяч переселенців з небезпечних районів, повідомивголова військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

Вілкул каже, що загалом через Кривий Ріг пройшли вже понад 100 тисяч переселенців. За його словами, якщо люди залишаються переночувати у Кривому Розі та поїхати далі, у місті їм організовують ночівлю. Водночас якщо люди вирішують залишитися довше, їм пропонують підготовлені місця для розселення у школах, садках та територіальних центрах.

Станом на 6 годину ранку 25 квітня черг на пунктах пропуску у Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію та Молдову немає, повідомляє Держприкордонслужба.

Генштаб оприлюднив оперативну інформацію станом на 6 годину 25 квітня. Головне:

  • Окупанти намагаються йти у наступ на сході для встановлення повного контролю над Донецькою і Луганською областями, а також забезпечення сухопутного шляху між Донбасом та Кримом.
  • На Слобожанському напрямку росіяни продовжують обстріли зі ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню по Харкову, селищі Прудянка та селах Карасівка та Коробочкине.
  • На напрямках Ізюм — Барвінкове та Ізюм — Слов’янськ окупанти намагалися провести штурм, але без успіху. Також вони здійснювали обстріли в районах населених пунктів Велика Комишуваха, Вірнопілля та Нова Дмитрівка.
  • На Донецькому і Таврійському напрямках росіяни вели артилерійські обстріли позицій ЗСУ. У Маріуполі окупанти завдавали ракетно-бомбові удари по позиціях українських військ на території заводу «Азовсталь». Крім того, вони здійснюють штурм Попасної.
  • На Південнобузькому напрямку росіяни обстрілювали позиції ЗСУ в районах Князівки та Миколаївки.
  • Українські військові завдають противнику значних втрат. Лише на території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбили сім атак, знищили тринадцять танків, три артилерійські системи, сімнадцять одиниць броньованої техніки, чотири бойові броньовані машини, вісімнадцять одиниць автомобільної техніки і чотири паливозаправники, а також збили три безпілотники «Орлан-10».

Повітряну тривогу оголосили майже по всій Україні. Пройдіть в укриття.

Скриншот

російські війська продовжували обстрілювати Луганську область 24 квітня. Внаслідок цього згоріли три багатоповерхівки та чотири приватних будинки в області. Також через обстріли декілька автівок, зокрема вантажних, потрапили в аварію або загорілися.

Найбільше від обстрілів потерпали Лисичанська, Сєвєродонецьк, Рубіжне та Гірське. У Лисичанську окупанти втретє влучили в нафтопереробний завод.

Харківські надзвичайники за 24 квітня ліквідували 8 пожеж, які сталися внаслідок російських обстрілів Харкова, Дергачів, Чугуєва, селища Золочів.

Держсекретар США Ентоні Блінкен та глава Пентагону Ллойд Остін під час свого візиту до Києва анонсували новий пакет допомоги Україні на 322 мільйони доларів. Також вони оголосили про повернення американських дипломатів до України вже найближчим часом.

У Вінницькій області пролунали вибухи, повідомляє «Суспільне». Повітряна тривога зберігається майже по всій Україні.

У Львівській області працює системи протиповітряної оборони. Залишайтесь в укриттях.

У двох населених пунктах у Золочівському районі на Львівщині пожежі. Ситуація контрольована, деталі згодом, повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький. Повітряна тривога зберігається, залишайтесь в укриттях.

У Кременчуку ввечері 24 квітня окупанти влучили по тепловій електростанції та нафтопереробному заводу. Внаслідок обстрілу одна людина загинула, ще 7 — дістали поранення різної тяжкості.

Зараз майже все місто залишається без гарячої води.

Внаслідок вторгнення росії станом на ранок 25 квітня в Україні загинули 215 дітей, ще 391 дитина — поранена.

У Вінницькій області пролунали декілька вибухів, це підтвердила обласна адміністрація. Людей просять залишатись в укриттях та не публікувати фото та відео влучань.

Станом на 9:10 повітряна тривога зберігається майже в усіх областях України.

Президент Володимир Зеленський повідомив про зустріч з держсекретарем США Ентоні Блінкеном та очільником Пентагону Ллойдом Остіном. Вони обговорили оборонну допомогу, посилення санкцій проти росїі, фінансову підтримку України та гарантії безпеки.

Зранку під обстріл потрапили 5 залізничних станцій у центральних та західних областях. Щонайменше 16 пасажирських потягів будуть затримані. Є постраждалі, деталі з'ясовують, повідомив голова Укрзалізниці Олександр Камишін.

Вночі окупанти обстріляли Новолатівську громаду Дніпропетровщини. Поцілили з систем залпового вогню по околицях населеного пункту. Ніхто не постраждав, повідомив очільник області Валентин Резніченко.

Ситуація в регіонах станом на 8:00:

  • Полтавська область: ввечері 24 квітня окупанти запустили 9 ракет по нафтопереробному заводу та ТЕЦ у Кременчуку. Одна людина загинула, ще 7 — постраждали. Усі пожежі локалізовані, майже все місто залишилось без гарячої води.
  • Дніпропетровська область: опівночі окупанти з «Ураганів» обстріляли громади, що межує з Херсонщиною. Стріляли по околицях. За попередньою інформацією, ніхто не постраждав.
  • Харківська область: вночі з артилерії обстріляли житлові квартали Харкова. Наразі відомо про одного постраждалого, інформація про інших постраждалих ще уточнюється.
  • Упродовж 24 квітня обстрілювали Чугуєв, Золочів та інших населених пунктів. 2 людини загинули та ще 11 поранених.
  • Луганська область: по всьому регіону тривають обстріли. Згоріли три багатоповерхівки та чотири приватних будинки. Через обстріли декілька автівок, зокрема вантажних, потрапили в аварію або загорілися. Втретє росіяни влучили у нафтопереробний завод у Лисичанську.
  • Донецька область: обстріли населених пунктів по лінії зіткнення. Загинули 5 цивільних, зокрема двоє дітей. З ночі тривають обстріли у Мар'їнській та Торецькій громадах, поблизу Авдіївки та Лиману.
  • Станом на ранок відомо про одного загиблого та 4 поранених цивільних у Лимані, селищах Шандриголове і Середнє. Маріуполь у блокаді. Українські бійці утримують «Азовсталь».
  • Херсонська область: росіяни обстрілюють населені пункти області та в бік сусідніх областей. Влада заявляє, що регіон на межі гуманітарної катастрофи.
  • Миколаївська область: обстріляли село Шевченкове. Сталась пожежа у приватних господарських будівлях.
Орієнтовні втрати російський окупантів у війні проти України станом на ранок 25 квітняhromadske

По Жмеринці та Козятину на Вінниччині завдали ракетні удари зранку 25 квітня. Є загиблі та поранені.

Окупанти завдали два ракетні удари по залізничній інфраструктурі Рівненської області. Жертв немає, повідомив голова регіону Віталій Коваль.

росіяни завдали ракетний удар і по Львівщині. Внаслідок цього стався вибух на тяговій підстанції залізничної станції «Красне». На місці працюють рятувальники, пожежу гасять. Інформації про постраждалих немає.

За даними очільника області Максима Козицького, ракети летіли з південно-східного напрямку, їх випускали з літаків стратегічної авіації. Одну ракету на території області збили. Інформація ще може змінюватись.

Станом на 10:20 запізнюються потяги дальнього слідування:

  • №86 Запоріжжя – Львів (+1 год 40 хв);
  • №174 Запоріжжя – Хмельницький (+1 год);
  • №87 Запоріжжя – Ковель (+1 год 35 хв);
  • №96 Рахів – Київ (+1 год);
  • №770 Кам’янець-Подільський – Київ (+1 год 10хв);
  • №50 Трускавець – Київ (+ 4 год);
  • №56 Рахів – Київ (+ 3 год);
  • №21 Харків – Трускавець (+ 3 год);
  • №13 Солотвино – Київ (+ 2 год);
  • №130 Кременчук – Івано-Франківськ (+ 2 год);
  • №231 Дніпро – Львів (+ 3 год);
  • №45 Ужгород – Лозова (+ 32 хв);
  • №774 Львів – Дарниця (+ 1 год 42 хв);
  • №722 Київ – Харків (+90 хв);
  • №6093 Здолбунів – Львів (+1 год);
  • №803 Рівне – Львів (30 хв).

Станом на 10:51 затримуються приміські потяги:

  • № 6250 Бердичів – Козятин (+ 1:30)
  • № 6252 Шепетівка – Козятин (+ 1:30)
  • № 6301 Козятин –Жмеринка (+ 1:23)
  • № 6304 Жмеринка – Козятин (+ 30 хв)
  • № 6343 Жмеринка – Гречани (+ 1:25)
  • № 6342 Гречани – Жмеринка (+ 10 хв)
  • № 804/803 Рівне – Львів (+ 1 год)
  • № 816/815 Львів – Чернівці (+ 1:35)
  • № 6041 Тернопіль – Львів (+ 42 хв)
  • № 6042 Львів-Тернопіль (+ 1:22)
  • № 6353 Здолбунів-Ковель (+ 1:17)
  • № 6092 Львів – Здолбунів (ще не відправився)
  • № 6093 Здолбунів – Львів (ще не відправився, затримка більше години)
  • № 6187 Львів – Мукачево (затримано по станції Скнилів +20 хв)

Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами ще 188 військових ЗСУ та п'ятьох працівників СБУ.

Уся Луганська область без електроенергії. російські війська знеструмили нову Кремінську підстанцію, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Енергетики знайшли схему підключення регіону до електрики. Триває подача напруги на уцілілі підстанції.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що бомбардування й обстріли «Азовсталі» з важкої артилерії не припиняються — навіть Великдень не став перешкодою.

«Попри публічні заяви вчора російські окупанти знову намагались увійти диверсійними групами на території заводу, але зазнали невдачі», — додав Андрющенко.

Над Хмельницькою атомною електростанцією зранку 25 квітня зафіксували дві крилаті ракети. Таким чином росія загрожує ядерній безпеці України та світу, повідомили в «Енергоатомі».

Частина потягів, які затримувались через ракетні удари, вже прибули до станцій призначення, деякі — ще в дорозі, повідомив очільник «Укрзалізниці» Олександр Камишін. Не уточнив, про які конкретно потяги йдеться.

У середньому затримка складе 1-3 години. Є потяг, що затримується на 4 годин 20 хвилин.

З Сєвєродонецька евакуювали ще 12 людей. До Рубіжного автобус не доїхав через обстріли, повідомив голова Луганської області Сергій Гайдай.

За його словами, все менше людей готові евакуюватись. На підконтрольній Україні Луганщині залишаються понад 60 тисяч людей.

Евакуація жителів Сєвєродонецька, 25 квітня 2022 рокуСергій Гайдай / Telegram

СБУ перехопила розмову командира російського розвідбатальйону з корегувальником вогню, що перебувають на півдні України. Корегувальник розповідає, що діти через арку «пішли з ранцями кудись до школи». На питання, чи відпрацював по них, відповідає, що поки ні, але можливо відпрацює, коли діти повертатимуться. Чоловіка закликали «бути мужнім».

У Маріуполі почала роботу «міліція» російсько-окупаційних військ. Колишніх співробітників поліції зобов’язують з’явитись на службу.

Крім того, росіяни оголосили про створення зони безпечного компактного розселення в Маріуполі, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Пожежу внаслідок влучання ракети у тягову підстанцію залізничної станції на Золочівщині уже загасили.

У Жмеринці загасили пожежу, яка виникла внаслідок ракетного удару. Фахівці працюють над усуненням пошкоджень, повідомив мер Анатолій Кушнір. Водопостачання та електропостачання мають відновити найближчим часом.

На Харківщині протиповітряна оборона України збила російський літак. За попередніми даними, це двомісний винищувач-бомбардувальник Су-34. Очевидці повідомляють, що двоє пілотів катапультувались.

Наслідки від збиття ворожого літака на ХарківщиніСухопутні війська ЗСУ

З початку повномасштабної війни в Україні знешкодили 75 тисяч боєприпасів та 2 тисячі авіабомб. Піротехніки обстежили й очистили понад 13 тисяч гектарів території — це майже 20 тисяч футбольних полів.

СБУ попереджає, що росія створює фейкові чат-боти з назвами, схожими на офіційні українські чат-боти. Відрізнятись можуть лише декілька літер.

Офіційний чат-бот СБУ такий: @stop_russian_war_bot

Через нього можна передавати дислокацію та переміщення російських окупантів.

25 квітня загалом вдалося евакуювати 73 людей із Луганської області: 12 жителів Сєвєродонецька, 38 жителів Лисичанська та 23 жителів Попасної. Евакуацію обіцяють продовжити завтра.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, що приблизно 10 народних депутатів втекли за кордон ще до початку повномасштабної війни росії проти України та не повернулись до країни. Серед втікачів здебільшого представники ОПЗЖ. Однак законодавство України не передбачає покарання для таких депутатів.

Україна не домовилась із російською стороною про гуманітарний коридор для евакуації цивільних з «Азовсталі». росія ж вкотре заявила про існування коридору для цивільних.

Міністерка реінтеграції Ірина Верещук заявила, що анонсований в односторонньому порядку коридор не гарантує безпеки. Вона закликає генсека ООН та Червоний Хрест допомогти з вивезенням цивільних.

Верховна Рада не буде змінювати Конституцію в частині намірів України вступити у НАТО. Водночас влада працює над безпековими гарантіями, адже наразі нашу країну не готові бачити в Альянсі.

Зеленський призначив Тамілу Ташеву на посаду свого постійного представника в автономній республіці Крим. Попереднього представника Антона Кориневича звільнили.

Таміла ТашеваТаміла Ташева / Facebook

Голів двох громад Запорізької області — Новоуспенівської та Кирилівської — звільнили з полону росіян.

В тому місці у російському Брянську, де вночі 25 квітня спалахнула масштабна пожежа, розташована нафтобаза та наливний пункт для нафтопродуктів, який є частиною російського магістрального нафтопродуктопроводу. Про це нам розповів експерт з енергоефективності, заступник начальника департаменту енергоефективності «Нафтогазу» Олексій Хабатюк.

Він пояснив, що місце, де сталася пожежа, є дуже великим вузлом магістрального продуктопроводу, по якому транспортуються вже готові продукти переробки нафти, які можна відразу використовувати для транспорту.

Унаслідок ранкового обстрілу на Вінниччині, за попередніми даними прокуратури, 5 людей загинули, ще 18 поранені. На Рівненщині одна людина також зазнала поранень унаслідок обстрілу ракетами

Пентагон показав. як готує постачання військової допомоги в Україну.

Французький режисер Мішель Азанавічус на прохання українців змінив назву фільму, який відкриє 75-й Каннський кінофестиваль.

Його стрічка «Z (Comme Z)» тепер називатиметься «Cut!», повідомляє Український інститут.

Актуальна інформація щодо затримок поїздів (станом на 16:30) від «Укрзалізниці»:

  • №86 Запоріжжя — Львів (+3 год 41 хв);
  • №87 Запоріжжя — Ковель (+5 год 32 хв);
  • №21 Харків — Трускавець (+4 год 57 хв);
  • №130 Кременчук — Івано-Франківськ (+4 год 37 хв);
  • №231 Дніпро — Львів (+6 год 26 хв);
  • №45 Ужгород — Лозова (+1 год 58 хв);
  • №68 Варшава — Київ (+3 год 10 хв);
  • №753 Харків — Львів (+20 хв)
  • №706 Перемишль — Київ (23 хв);
  • №744 Перемишль — Київ (2 год 18 хв);
  • №715 Київ — Перемишль (6 год);
  • №723 Харків — Київ(+59 хв).

На Луганщині російсько-окупаційні війська після тривалого знищення авіаударами зайняли смт Новотошківське. За інші населені пункти Гірської громади тривають бої.

Російський президент володимир путін та федеральна служба безпеки рф заявили, що Служба безпеки України нібито готувала замах на кремлівського пропагандиста володимира соловйова. У СБУ це спростували та назвали черговими фантазіями російської влади.

Опівдні 25 квітня російсько-окупаційні війська обстріляли село Безруки Дергачівської громади на Харківщині. Унаслідок цього загинули троє цивільних.

Українського пілота Романа Василюка звільнили з російського полону — його 14 березня збили ворожі ППО над Волновахою Донецької області. російські спецслужби влаштовували численні допити пілоту, а до свого звільнення він перебував в лікарні Донецька

«Укрпошта» анонсувала нову поштову марку — «Українську мрію». Ілюстрацію найбільшого у світі літака «Мрія» ще до початку війни намалювала одинадцятирічна Софія Кравчук.

«Саме такою дитина бачила нашу країну — яскравою й квітучою. Такою вона і буде! Навіть попри те, що окупантам вдалося зруйнувати найпотужніший у світі літак, який проілюструвала Софійка. Адже мрію у нас не відняти», — наголосили в «Укрпошті»

Біля обложеного Маріуполя супутник зафіксував уже третю братську могилу. Місце масового поховання розташоване на території кладовища окупованого росіянами селища Старий Крим, що у 5 км від міста. Довжина траншей сягає більше ніж 200 метрів.

«[росіяни] залучають для поховання місцеве населення, за їжу. Вони (місцеві — ред.) нам і повідомили, що треба "трудогодини" напрацювати, щоб тобі дали їжу, воду... Зараз у Маріуполі недостатньо гуманітарки, яку вони завозять, тому люди вимушені це робити», — розповів міський голова Вадим Бойченко.

Оперативна інформація Генштабу ЗСУ станом на 18:00:

  • російські війська завдають ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури, зокрема із залученням стратегічних бомбардувальників, кораблів та підводних човнів. Намагаються зруйнувати шляхи постачання військово-технічної допомоги від держав-партнерів. Для цього концентрують удари по залізничних вузлах.
  • Противник продовжує нарощувати систему протиповітряної оборони дальньої дії шляхом переміщення з території рф додаткових зенітних ракетних комплексів, намагається створити запаси боєприпасів, матеріально-технічних засобів та спеціальної інженерної техніки.
  • російське командування не припиняє пошук шляхів поповнення втрат особового складу в підрозділах, що беруть безпосередню участь у війні на території України.
  • На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін в обстановці не відбулося. Ознак формування противником наступальних угруповань не виявлено.
  • На Слобожанщині триває часткове блокування Харкова, руйнування його інфраструктури, ураження позицій захисників Харківщини із застосуванням авіації та артилерії.
  • В районі міста Ізюм ворог намагався покращити тактичне положення на напрямках Андріївка — Заводи та Дібровне — Курулька. Проводить заходи логістичного забезпечення угруповання окупантів.
  • На Донецькому та Таврійському напрямках ворог, посиливши обстріли наявними засобами вогневого ураження, намагався просунутись вглиб території України в районах населених пунктів Коровій Яр і Рубіжне, розвинути наступ в напрямку Запоріжжя. Успіху не мав, зазнав втрат.
  • У Маріуполі ворог продовжує знищувати місто, блокуючи місцевих жителів та частину наших захисників в районі заводу «Азовсталь».
  • На Південнобузькому напрямку ворог зосереджує основні зусилля на напрямках Херсон — Миколаїв та Херсон — Кривий Ріг. Проводить перегрупування військ, закріплюється на місцевості, посилює угруповання ствольної та реактивної артилерії, здійснює накопичення боєприпасів та ПММ.
  • На тимчасово захопленій території Херсонської області, в смт Велика Олександрівка, окупанти оголосили місцевому населенню про необхідність до 28 квітня залишити населений пункт. До жителів, які не виконають наказ, буде застосовано примусову евакуацію.
  • На тимчасово захопленій території Запорізької області, в місті Енергодар, співробітниками федеральної служби безпеки рф продовжується проведення фільтраційних заходів.
  • На тимчасово захоплених територіях Харківщини та Луганщини окупанти займаються мародерством, крадіжками та пограбуванням місцевого населення. Особливу увагу приділяють «вилученню» алкогольних напоїв та продуктів харчування.
  • Українські захисники та захисниці тримають оборону та завдають ворожим військам втрат на напрямках, де тривають активні бойові дії.

Данія першою зробила внесок у Фонд відновлення зруйнованої війною української енергетичної інфраструктури, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Суму допомоги він не уточнив.

Цей фонд створили на початку квітня 2022 року. Передбачається, що його донорами стануть переважно держави-члени ЄС, а також міжнародні компанії і корпорації. Кошти будуть спрямовані на відновлення енергетичної інфраструктури.

Зранку з боку Криму окупанти намагалися завдати ракетного удару по комплексу «Бастіон» в Одеській області, повідомив голова Одеської ОВА Максим Марченко. «Одна ракета впала у воду, інша — була збита напиши підрозділами ППО», — розповів Марченко.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес анонсував постачання в Україну зенітно-ракетних комплексів Stormer HVM.

У тимчасово окупованій Кремінній на Луганщині стався вибух у приміщенні мерії, де проходила нарада силовиків і так званого народного мера «ЛНР», повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Каже, що «здається, вибухнув газ».

«Призначені орками на посади зрадники також були у приміщенні. Коротше, проводити наради більше нікому… Навіть в кульки нема чого покласти, багато ворогів загинули», — написав Гайдай.

У тимчасово зайнятому Херсоні російські війська захопили приміщення міської ради. Окупанти сказали вийти всім працівникам і зняли український прапор з будівлі. Наразі невідомо, чому військові рф зайняли будівлю та які в них вимоги.

Вибухи в «Придністров'ї» були провокацією, організованою федеральною службою безпеки рф для нагнітання панічних та антиукраїнських настроїв. Про це свідчить документ, який отримала українська розвідка.

За задумом авторів, провокації мають виправдати війну на території України або залучити «ПМР» до бойових дій — як територію з певним мобілізаційним резервом, або як територію, з якої російські війська можуть проводити атаки на українську територію.

Увечері російські окупанти здійснили провокаційний обстріл Білопільської громади на Сумщині з позицій, що розташовані в росії. Постраждалих з української сторони немає, повідомив очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

У Генштабі спростували інформацію про розмінування Чонгару, яку поширювали в мережі. Кажуть, щоміст був замінований, але українським військовим протистояли сили, що переважали у 15 разів.

Відомство наголосило, що ЗСУ виконують завдання за призначенням, керуючись винятково національними інтересами, та діють відповідно до обстановки, що склалася.

Зранку 25 квітня російські окупанти вкотре обстріляли місто Миколаїв з ракетних систем залпового вогню типу «Смерч». Під удар потрапив житловий масив, унаслідок чого одна людина отримала поранення.

Окупанти також атакували ракетами Очаків Миколаївської області, унаслідок чого пошкоджено цивільні об’єкти вздовж узбережжя.

Один залізничник загинув, ще чотири отримали поранення унаслідок ранкового російського обстрілу залізничних станцій, повідомив голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін.

російсько-окупаційні війська повністю блокують виїзд із Мелітополя, щоб провести так звану призовну кампанію, повідомила Запорізька ОВА. Шляхом примусової мобілізації чоловіків на тимчасово зайнятих територіях росія хоче відновити живу силу своєї окупаційної армії.

Ми завершуємо текстовий онлайн 61-го дня повномасштабної війни рф проти України. За оновленнями 26 квітня можна стежити тут.

Наша редакція працює цілодобово, аби ви були в курсі того, що насправді відбувається в країні. Якщо для вас важливе те, що ми робимо, і ви вже підтримали Збройні Сили України, можете підтримати наше інформаційне військо.