93% українців вірять, що вдасться відбити напад росії. Ця думка переважає у всіх регіонах

93% українців вірять, що Україна відіб'є напад росії — ця впевненість переважає в усіх регіонах країни.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Крім того, 47% опитаних сподіваються, що перемога настане у найближчі декілька тижнів. 23% вважають, що війна триватиме ще декілька місяців. Лише 12% думають, що війна завершиться за пів року, рік чи більше. Тих, хто взагалі не вірить в перемогу, лише 4%. А от 17% не змогли відповісти на це питання.

Проблеми, які можуть виникнути найближчим часом

45% українців вважають, що у найближчі декілька місяців можуть бути інфляція, підвищення цін, а 38% вважають, що можливий дефіцит палива.

Знецінення гривні й зрив посівної кампанії вважають ймовірним не більше чверті опитаних, голод — 13%. Мешканці східних регіонів дещо більше бояться настання згаданих загроз, аніж мешканці інших макрорегіонів.

Водночас 82% вважають загрозу розколу країни малоймовірною. Впевненість зросла в результаті згуртування населення під час війни, кажуть соціологи.

Перемовини з росією

74% українців підтримують прямі перемовини Володимира Зеленського та володимира путіна щодо припинення війни. 24% навпаки не підтримують такі переговори.

Підписання тимчасового перемир'я з росією без виведення її військ з України 89% вважають неприйнятним.

Ставлення до країн

На думку українців, найбільш дружніми до нашої країни зараз є Польща, Литва, Велика Британія та США. Також дружніми вважають Чехію, Румунію, Молдову, Словаччину, Туреччину, Францію, Словенію. Близько половини опитаних вважають дружніми Угорщину, Грузію та Німеччину, ще третина — нейтральними.

Китай зараз для українців переважно нейтральна країна. Тоді як росія (98%) і білорусь (84%) — це ворожі країни.

Підтримка створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі, Великобританії зросла з 61% (у січні) до 85%. Сьогодні підтримка такого союзу вища, ніж підтримка інтеграція України з НАТО (72%).

44% вважають, що Україна має обов’язково вступити до НАТО, 42% — що Україна має продовжувати співпрацю з НАТО, але не ставати членом союзу.

1000 респондентів від 18 років опитали 18 березня в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Опитування проводили методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності не більш ніж 3,1%.