Адвокат ексрегіонала Левченка заявив, що той повернувся до України. Він більше не в розшуку, справи проти нього закрили
Адвокат колишнього народного депутата від «Партії регіонів» Миколи Левченка, який з 2015 року переховувався закордоном, заявив, що його клієнт повернувся до України ㅡ збирається отримати компенсацію, яку йому присудив Європейський суд із прав людини.
Про це адвокат Олег Курчин повідомив у Facebook, але згодом обмежив доступ до свого посту. У коментарі «Радіо Свобода» він також підтвердив, що його клієнт Микола Левченко приїхав до України.
Зокрема на сторінці адвоката з'явилось фото з колишнім регіоналом на тлі входу до будівлі офісу адвокатського об'єднання «Курчин і партнери». Однак, коли воно було зроблене ㅡ невідомо.
Адвокат заявив, що Європейський суд із прав людини ухвалив рішення на користь Левченка, визнаючи несправедливими розслідування, що велося щодо нього в Україні.
Йдеться про справу «Кочура та інші проти України» в ЄСПЛ, де позивачі (серед яких і Левченко) скаржилися на надмірну тривалість кримінальних проваджень та відсутність у національному законодавстві ефективного засобу юридичного захисту.
Так, розслідування справи щодо «регіонала» Левченка в Україні тривало понад п’ять років і вісім місяців.
На сайті ЄСПЛ також вказано, що Левченку присудили цю компенсацію у 1 100 євро (близько 36,5 тисяч грн) за цією справою.
«Із тих рішень, які є, видно, що невелику суму вони присудили. Визнано факт несправедливого розслідування. 1 100 євро присудили, до яких адвокат не має жодного стосунку. Він прибув отримати ці кошти у виконавчої служби на розрахунковий рахунок собі», ㅡ цитує слова адвоката «Радіо Свобода».
Ми звернулись по коментар до адвокатського об'єднання «Курчин і партнери», але на час публікації відповіді не було.
Що відомо про Миколу Левченка?
Він був народним депутатом України VII скликання від «Партії регіонів» родом з Донецька, а також очолював донецький обласний осередок «регіоналів».
У 2014 році в СБУ оголосили, що розслідують справу щодо Левченка щодо посягання на територіальну цілісність та недоторканість України. Зокрема, справа стосувалася просування у Верховній Раді «диктаторських законів» 2014 року.
Окрім того, йому оголосили підозру за ч. 3 ст. 161 Кримінального Кодексу України ㅡ порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. Йшлося про антиукраїнські заяви Левченка під час «руської весни» на Донбасі.
У 2015 році за цією статтею Миколу Левченка оголосили у розшук. Як повідомили у СБУ, Генеральна прокуратура України пізніше передала провадження щодо цієї справи слідчим Нацполіції.
Вже у квітні 2020 року процесуальний керівник у справі ухвалив рішення про закриття провадження щодо Левченка, а у лютому 2021-го слідчі Національної поліції справу закрили. Наразі Левченка зняли з розшуку.
«Водночас Служба безпеки України відстоює позицію, що особи, котрі своїми діями сприяли країні-агресору, мають понести покарання в межах закону. СБУ продовжуватиме роботу в цьому напрямі», ㅡ заявили в СБУ на запит «Радіо Свобода».