Адвокатка потерпілих заявила про зникнення відеодоказів у справі про розстріл хмельницького Майдану
Із матеріалів справи про розстріли на хмельницькому Майдані зникла частина відеодоказів та фото. Суд звернув на це увагу під час дослідження доказів.
Про це повідомила адвокатка потерпілих Євгенія Закревська.
«Ми почали в суді досліджувати докази та дійшли до протоколу огляду місця події. У протоколі зазначено, що додається флеш-носій, але у суду його немає. Суддя й запитав, чому так. І прокурор зазначила, що коли передавали матеріали з військової прокуратури до генеральної, з’ясувалося, що немає великої кількості додатків до протоколів, відеозаписів, фотографій, фрагменту кулі», — пояснила нам адвокатка.
За словами Євгенії Закревської, наразі всі ці прогалини грають на користь обвинуваченим і гальмують процес. «Військова прокуратура раніше робила все для того, щоб цієї справи не було. Але навіть після того, як її реанімували, ми бачимо, як усі ті палиці в колеса заважають і як це використовує захист», — зазначила адвокатка.
Зазначимо, що до 2016 року розслідуванням займалася військова прокуратура Західного регіону, але після звернень потерпілих щодо неефективного процесу за розслідування взявся департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури.
Що це за справа?
У Хмельницькому 19 лютого 2014 року біля будівлі управління Служби безпеки відбувалася мирна акція протесту. Після загострення ситуації невідомі почали бити скляні двері будівлі, через що силовикам віддали наказ застосувати зброю нібито через загрозу штурму. Внаслідок пострілів у натовп дві людини загинули (Людмила Шеремет і Владислав Пагор) та ще приблизно десятеро дістали різні поранення.
Начальник Хмельницького управління СБУ Віктор Крайтор взяв на себе відповідальність за наказ застосувати зброю проти мітингувальників. У 2019 році до суду надійшов обвинувальний акт щодо Крайтора.
У 2018 році підозру оголосили працівникові спецпідрозділу «Альфа» Віталію Тарадаю, який під час тих подій перебував у будівлі Хмельницької СБУ. Але на допит чоловік не з'явився — його відправили у відрядження в зону бойових дій на Донбасі.
Позиція обвинувачених полягає в тому, що вони змушені були захищати будівлю СБУ від неконтрольованого натовпу, оскільки там зберігалася зброя.
У справі четверо потерпілих: «майданівці» Олег Топольницький, Олександр Полудніцин, Володимир Гаман, а також донька загиблої Людмили Шеремет Ірина. Троє з них виставили цивільні позови обвинуваченим. Потерпілий Гаман не заявляв цивільного позову, наголосивши на тому, що Крайтор разом із іншими співробітниками у 2014 році виконували військовий обов’язок і запобігли можливим вибухам снарядів, які зберігалися в управлінні СБУ.