Африканський Союз закликає відновити «зернову угоду» попри обіцянки путіна про безплатні поставки
Глава Африканського Союзу закликав відновити «зернову угоду», яка дозволяла експортувати українську продукцію морем. росія зірвала Чорноморську зернову ініціативу, вийшовши з неї в односторонньому порядку.
Про це пишуть Politico та African News.
Президент росії володимир путін зібрав дводенний саміт з африканськими лідерами у Санкт-Петербурзі, де пообіцяв замінити українське зерно, поставити Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, ЦАР та Еритреї по 25-50 тисяч тонн зерна та забезпечити безплатну доставку.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.путін заявив про труднощі підтримки постачання через «незаконні санкції», які «серйозно перешкоджають постачанню російського продовольства, ускладнюють транспортування, логістику, страхування та банківські платежі».
Делегати багатьох африканських країн закликали до ефективної угоди щодо постачання зерна. Голова Африканського Союзу та президент Союзу Коморських Островів Азалі Ассумані сказав: «Угода [про постачання зерна] має бути можливою, аби спробувати врятувати тисячі людей, які залежать від цього імпорту».
Він наголосив, що економічна та продовольча безпека Африки опиниться під найбільшим ризиком, оскільки континент уже сильно постраждав від шокових цін на продовольство, спричинених перебоями в його постачанні.
«Тому ми закликаємо зацікавлені сторони знайти спільну мову, щоб дозволити відновити роботу, забезпечити зерно з України та росії на наш континент», — сказав Ассумані.
Голова комісії Африканського Союзу Мусса Факі Махамат заявив, що Чорноморська зернова ініціатива «має працювати на благо всіх країн світу, особливо африканських».
На відміну від першого російсько-африканського саміту у 2019 році, коли на зустріч до путіна приїхали делегації 45 країн, цього разу згодилися приїхати лише 17. Речник путіна дмитро пєсков пояснив це тим, що африканські держави зазнали «безпрецедентного тиску з боку країн Заходу, які намагалися перешкодити саміту».