Активісти запустили український прапор із посланнями для жителів Криму
Українські активісти 28 лютого з адміністративної межі Херсонської області запустили в бік анексованого Криму прапор України з посланнями для кримчан.
Про це пишуть «Крим.Реалії», вказуючи, що акція присвячена Дню спротиву окупації Криму та міста Севастополя (26 лютого).
Один із координаторів акції, Ісмаїл Рамазанов, розповів, що прапор до цього на кілька днів розмістили в «Кримському домі» в Києві. Усі охочі приходили й писали побажання та звернення до кримчан, які продовжують жити на території півострова.
«До мене зверталися з Туреччини та Латвії представники нашої діаспори для того, щоб від них теж були підписи на цьому прапорі. Цей прапор буде об’єднувати не тільки кримчан навколо проблем Криму, а й усіх українців. Це надихає нас на подальшу боротьбу за повне звільнення й деокупацію Криму і за звільнення всіх політв’язнів», — зазначив Рамазанов.
Він також уточнив, що на прапорі свої звернення написали й керівники Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Ільмі Умеров.
У вівторок, 23 лютого, прапор принесли до будівлі Верховної Ради, щоб на ньому могли написати повідомлення й народні депутати. Розмір стягу — 20 на 6 метрів, пошила його переселенка і волонтерка з Краматорська Оксана Муравльова. Його запустили до Криму на повітряних кулях із Каланчака.
Видання також зазначає, що один з останніх запусків 20-метрового прапора з Херсонщини до Криму був у грудні 2020 року. Акція була присвячена Дню Збройних сил України.
Більше про День спротиву окупації
У цей день, 26 лютого 2014 року, у Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будинком кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України. Відтоді для України ця дата стала символом опору окупації, яка триває вже сім років.
Як зазначили в Міністерстві закордонних справ, Росія захопила Крим завдяки збройній агресії та здійснила спробу його анексії, посилаючись на незаконний і сфальсифікований референдум. Тим самим вона порушила основні принципи міжнародного права й підірвала систему безпеки в Європі та світі.