Американцю загрожувала в'язниця у Таїланді за негативний відгук про готель. Його врятували вибачення

Американцю Уеслі Барнсу довелося вибачитися за негативний відгук про «сучасне рабство» перед готелем Sea View Resort та туристичною владою Таїланду. Інакше — йому загрожувала в'язниця.

Про це повідомляє BBC.

Барнс, який працює в Таїланді, зупинявся в готелі на початку року. Він посварився з працівниками ресторану через те, що приніс свою пляшку алкоголю та не хотів платити за плата за те, що у закладі відкриють пляшку, яку ви принесли з собою«cork free».

Після від'їзду Уеслі написав декілька негативних відгуків, один з яких звинувачував готель у «сучасному рабстві». Sea View Resort подав до суду на колишнього відвідувача за наклеп.

У Таїланді діє суворий закон щодо неправдивих звинувачень. Поліція затримала Барнса, після чого він вирішив вибачитися перед готелем.

Крім того, Уеслі зобов'язався написати західним ЗМІ листа, які писали про його затримання, і дати пояснення консульству США. Барнс заявив медіа, що «вибачився за свої неправдиві відгуки, які написав зі злості». Він також вказав, що готель «пробачив його» та погодився відкликати скаргу до суду. Якби цього не сталося, американцю загрожувало два роки ув'язнення або штраф у 200 тисяч бат (приблизно 180 тисяч гривень).

Чому справа дійшла до скарги у суді?

У готелі кажуть, що намагалися зв'язатися з Барнсом до подання скарги, але не вийшло. Туризм у Таїланді постраждав через епідемію коронавірусу, тому «отримання неправдивих відгуків у ці часи» могли ще більше зашкодити бізнесу.

«Ми вирішили подати скаргу, щоб стримати подальші коментарі. Він міг продовжувати писати негативні відгуки й далі», — сказали у Sea View Resort.

Покарання за дифамацію

У Таїланді суворо карають за поширення неправдивою інформації про людину чи будь-яку установу/заклад. За це загрожує ув'язнення до двох років або штраф до 200 тисяч бат.

Від відповідальності можуть звільнити, якщо довести, що заяву зробили для захисту законних інтересів, якщо це заява щодо людини, яку можна публічно критикувати або якщо заяву зробив посадовець під час служби.

Крім того, у Таїланді можуть покарати за образу монарха. Наприклад, у 2017 році чоловіка засудили до 35 років ув'язнення через пост про королівську родину.