Американська біржа Nasdaq пропонує зобов'язати компанії брати до ради директорів жінок та ЛГБТ-представників

Американська біржа Nasdaq подала пропозицію до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), аби зобов'язати всі компанії, які мають в обігу акції на її основній біржі, забезпечити расову, етнічну та гендерну різноманітність серед їх членів рад директорів.

Про це заявили на сайті Nasdaq.

Зокрема, за пропозицією Nasdaq, компанії мають публічно розкривати статистику різноманітності серед членів ради директорів уже за рік після того, як SEC погодить нові правила.

Так, після введення правил у всіх компаніях має бути хоча б два представники меншості: жінка, представник расових меншин або ЛГБТ-спільноти. Якщо ж їх не буде, у компанії мають пояснити чому.

Для більших компаній зробили «послаблення» та заявили про необхідність представити в раді директорів хоча б одну жінку та одного представника расової чи сексуальної меншини протягом 4 років.

У Nasdaq зазначають, що мета такої пропозиції ㅡ надати зацікавленим сторонам можливість краще зрозуміти нинішній склад ради директорів кожної з компаній і підвищити довіру інвесторів.

Свою пропозицію представники Nasdaq також обґрунтували результатами понад 20 досліджень, які, згідно із заявою біржі, підтверджують зв'язок між гендерним та етнічним розмаїттям у раді директорів і кращими фінансовими показниками компанії.

«Мета Nasdaq ㅡ відстоювати підвищення інклюзивності та процвітання, щоб забезпечити потужну економіку. Ми вважаємо, що ці правила є одним із кроків на шляху до досягнення інклюзивного представництва по всій "корпоративній Америці"», ㅡ заявила Адена Фрідман, президентка та генеральна директорка Nasdaq.

Nasdaq ㅡ американська біржа, що спеціалізується на акціях високотехнологічних компаній (виробництво електроніки, програмного забезпечення тощо).

Як повідомляє NYT, на цій біржі котируються акції 3 249 компаній. За останні пів року представники біржі виявили, що понад 75% цих компаній не відповідають запропонованим вимогам щодо різноманітності.

Якщо в Комісії з цінних паперів і бірж США підтримають цю пропозицію, це стане першим випадком, коли велика фондова біржа вимагатиме від компаній розкриття більшої кількості інформації, ніж зазначає закон.

У майбутньому це може стати прецедентом і порушити питання, чи можуть біржі використовувати свої правила Допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржілістингу, щоб змусити компанії змінювати політику щодо інших проблемних питань, таких як клімат.