Американська мрія. Чи вигідно привозити авто зі США?

Літо, спека, українські дороги… І ви — розсікаєте на своєму джипі, шевроле або теслі. Якщо на американську машину з салону коштів бракує, можна купити її в США на страховому аукціоні — це ніби секонд—хенд, де продають авто, пошкоджені в аваріях, під час угонів або, наприклад, ті, які потрапили в повінь. Як і за скільки купити таку машину та на які ризики варто зважати — у матеріалі hromadske.

Навіщо везти «бите» авто зі США?

Головний плюс машини зі Штатів в тому, що можна повністю відстежити її історію — скільки вона насправді пробігла, скільки мала попередніх власників, в які ДТП потрапляла. Це можна знайти, наприклад, у звітах компанії Carfax, розповідає киянин Олександр. Він допомагає привозити авто зі США в Україну.

За його словами, після спрощення процедури розмитнення авто з-за кордону до нас почали активно звозити машини за більш приємні кошти звідусюди — з Європи, Кореї, США. Проте, наприклад, європейські машини часто мають скручений пробіг, і з’ясувати справжній не реально.

Олександр пояснює це тим, що європейці, як і українці, ставляться до автомобілів як до цінності і намагаються витиснути з них максимум. Для американців же авто — засіб пересування, у них дуже розвинуте страхування та лізинг. Коли потрапляють в ДТП, можуть віддати ключі й документи пошкодженої машини страховій компанії, а собі взяти таку ж саму нову в салоні.

«Ще роки чотири тому люди каталися в основному на ланосах. Це був найдоступніший автомобіль: 7-8 тисяч доларів. Сьогодні приблизно за 10 тисяч можна купити значно кращу машину», — говорить Олександр.

Як можна купити авто зі США?

Американську машину можна вибрати на вторинному ринку України. Проте ті, хто завозить авто звідти для перепродажу, часто намагаються заощадити на їхньому ремонті та запчастинах, скручують пробіг та ще й закладають у вартість свій навар, пояснює співзасновник компанії Carsfromwest Дмитро Буряк.

За його словами, набагато вигідніший другий варіант — якщо самостійно вибрати машину на аукціоні в США та привезти її звідти. Так можна значно зекономити та бути більш впевненим у стані автомобіля. Зробити це можна через посередника, замовивши йому лише доставку машини, або й ремонт та сертифікацію.

Як вибрати компанію-посередника?

Дмитро Буряк радить переконатися, що юрособа зареєстрована в США, простежити історію компанії, подивитися відгуки та час їх написання. Крім того, на сайті серйозної компанії можна відразу вибрати машину і прорахувати вартість її імпорту в Україну.

Перед внесенням авансу необхідно перевірити договір. У ньому мають бути прописані всі нюанси щодо покупки автомобіля, його транспортування, ремонту, сертифікації та постановки на облік. Мають бути зрозумілими всі суми, терміни, послуги, страховки та питання відповідальності за дрібниці, які можуть виникнути під час доставки.

«Це в жодному разі не має бути договір на надання інформаційних послуг. Компанія, якій віддаєте гроші, мусить нести відповідальність саме за куплений вам автомобіль», — каже Дмитро Буряк.

Скільки коштує привезти авто зі США?

Ціна такого авто складається з суми лота, зборів аукціону, вартості доставки по суші та морем, надсилання документів, ціни за послуги компанії, послуги експедування, митного брокера, стоянки в порту Одеси, розмитнення, логістики по Україні, сертифікації, комісії за банківські перекази, постановки на облік і детальної оцінки ремонту автомобіля. Ці цифри має надати менеджер перед торгами.

За машину, яку везете зі США, не потрібно викладати всю суму одразу. Оплата поетапно розбивається на п’ять частин: спочатку купуєте автомобіль в Америці, перед його прибуттям в Україну оплачуєте послуги логістики, потім митні платежі, ремонт і постановку автомобіля на облік.

Податкові платежі та послуги доставки можна визначити за калькулятором розмитнення або порівняти їхню вартість у різних компаній.

Скільки коштує ремонт?

Приблизну вартість ремонту визначають за фотографіями та відео з аукціону, або за звітом експерта за додаткові гроші. Більш конкретно витрати залежатимуть від того, якими деталями ремонтувати авто — новими, вживаними або китайськими замінниками. Приблизну вартість можна подивитися тут.

Ремонт машини (запчастини й робота) коштує у США набагато більше, ніж в Україні. За словами Олександра, те, що там коштуватиме 8-10 тисяч доларів, тут можна полагодити за 2 тисячі. Проте сподіватися, що ремонт обійдеться у кілька сотень доларів, не варто — такого майже не трапляється. Перевізник, який це обіцяє, лукавить.

Наскільки швидко можна купити авто зі США?

Після виграшу на аукціоні авто вирушає в порт Одеси. Шлях автомобіля, придбаного на Східному узбережжі, триватиме близько двох місяців. На Західному — близько трьох. Швидша доставка — виняток, а пригнати авто за місяць, як можуть обіцяти деякі компанії, практично нереально.

Які ризики?

Головний ризик полягає в тому, що ви купуєте машину за фотографією, пояснює Олександр, і можете лише приблизно уявляти собі вартість її ремонту. Наприклад, якщо зазначено, що в автомобіля був удар знизу — ви не побачите на фото: чи треба поміняти важіль, а чи тріснула коробка. Часом про якісь ушкодження можуть змовчати.

Якщо перевізник занизив вартість ремонту, від привезеної машини вже не можна відмовитися — вона оформлюється на клієнта і гроші не повернуть.

На які машини звертати увагу?

Дмитро Буряк радить поглянути, наприклад, на Chevrolet Malibu, Jeep Renegade та Jeep Compass. Вони не дуже популярні в Україні, тож їх можна купити за приємну ціну зі свіжим роком випуску та невеликими ушкодженнями.

«Крім того, вигідно везти машини вартістю понад 20 тисяч доларів. Чим дорожча машина, тим більшим буде на ній заробіток. Або економія, залежить від вашої мети», — каже Буряк.

Також Олександр рекомендує зважати на те, наскільки машина є простою в обслуговуванні.