Американські експерти кажуть, що КНДР відновила роботу ядерного об’єкта і, можливо, створення ядерних боєголовок
Північна Корея, імовірно, намагається відновити виробництво плутонію, необхідного для створення ядерної зброї. Для цього запустила в роботу ядерний комплекс.
До такого висновку дійшли експерти з проєкту 38 North, що спеціалізується на дослідженнях КНДР.
Вони вивчили супутникові знімки, зроблені від 25 лютого до 2 березня. На них видно, що парова установка на північнокорейському ядерному комплексі в Йонбені знову почала працювати приблизно після дворічної перерви.
Установка під’єднана тільки до радіохімічної лабораторії. Водночас жодних помітних переміщень довкола реактора та сховища ядерного палива не фіксують.
Експерти кажуть, що це свідчить, імовірно, про «підготовку до переробки відпрацьованого палива для вилучення плутонію, необхідного для ядерної зброї Північної Кореї».
Зазначимо, раніше цього тижня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що деякі ядерні об'єкти в Північній Кореї продовжують працювати. Він також зазначав, що парова установка, яка обслуговує радіохімічну лабораторію в Йонбені, почала функціонувати.
«Ядерна діяльність КНДР, як і раніше, викликає серйозну заклопотаність. Продовження ядерної програми КНДР є явним порушенням відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН», — сказав Гроссі.
Нагадаємо, у січні лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що «ризик вторгнення США посилюється», тому потрібно продовжувати вдосконалювати ядерний арсенал країни.
Ядерна програма Північної Кореї
КНДР уже багато років прагне розробити власну потужну ядерну програму попри те, що вона коштує великих грошей. Через це на неї наклали численні санкції, зокрема, ООН забороняє країні вести практично будь-яку економічну діяльність з іншими країнами.
КНДР розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спершу їй активно допомагав Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім вона змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.
Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно не відомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, ідеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як він заявляє, можуть досягти території Сполучених Штатів.