Анонсована евакуація з Маріуполя частково розпочалась, але люди ще не дістались підконтрольної Україні території

Евакуаційний коридор, який окупанти обіцяли відкрити 20 квітня, частково почав працювати, але евакуйовані люди ще не дісталися підконтрольної українській владі території.

Про це заявив близько 19:00 20 квітня голова Донецької ОВА Павло Кириленко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Водночас він наголосив, що окупанти оголосили про виділення однієї кількості автобусів, але їх виявилось набагато менше. Через це не всі люди, які прийшли у точки збору, змогли потрапити до автобусів.

«Зараз частина цих автобусів іде за визначеним рф маршрутом руху. Щойно вони будуть на зв’язку, ми одразу повідомимо, хто з маріупольців дістався підконтрольної Україні території. І чи будуть ще такі евакуаційні маршрути в наступні дні», — сказав Кириленко.

Водночас Маріупольська міська рада заявила, що колона автобусів та машин швидкої допомоги вже чекає в Оріхові та готова забрати маріупольців на підконтрольні території.

«Україна всі свої зобов'язання виконала. Очікуємо виконання своїх зобов'язань з іншого боку», — йдеться у заяві.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Спроба евакуації

Мер Маріуполя Вадим Бойченко раніше повідомив, що 20 квітня з Маріуполя гуманітарним коридором можуть евакуювати 6 тисяч людей. Але домовленості з окупантами про евакуацію були попередні.

Міністерка реінтеграції повідомила, що з окупантами попередньо домовилися про гуманітарний коридор для жінок, дітей та літніх людей.

Наразі в Маріуполі залишаються приблизно 100 тисяч людей.

Ситуація в Маріуполі

Усе місто понад місяць заблоковане російськими військами. Мирні жителі не можуть виїхати з міста через дії російської армії — обстріли не припиняються навіть після домовленостей про гуманітарні коридори.

За попередніми оцінками місцевої влади, у Маріуполі загинули приблизно 20 тисяч цивільних людей. Частину маріупольців примусово вивозять на територію невизнаної «ДНР» або до росії, у них забирають українські документи й відправляють у так звані фільтраційні табори.

Окупанти розпочали штурм заводу «Азовсталь», у якому переховуються цивільні. Його захищають українські бійці. Заступник командира полку «Азов» Святослав «Калина» Паламар 19 квітня заявив, що завод майже повністю розбомблений і знищений. Він розповів, що росіяни скидають на завод «надпотужні бомби», а під завалами перебувають дуже багато людей.