Антимонопольний комітет порушив справи проти 6 газзбутів через завищену ціну на газ
Антимонопольний комітет розпочав розгляд справ щодо шести газопостачальників, які завищували ціни на газ для українців. Це може свідчити про те, що вони користувалися своїм монопольним становищем на ринку.
Про це повідомила пресслужба Антимонопольного комітету (АМКУ).
Так, у АМКУ порушили справи проти:
- ТОВ «Київоблгаз збут»;
- ТОВ «Житомиргаз збут»;
- ТОВ «Чернігівгаз збут»;
- ТОВ «Черкасигаз збут»;
- ТОВ «Уманьгаз збут»;
- ДП «КиївГазЕнерджі».
У Комітеті виявили, що з листопада 2020 року по січень 2021 року ці компанії пропонували українцям ціни, які в середньому були на 40% вищими за ринкові. Зокрема, ціна газу у «Київоблгаз збут» була вищою за ціну, запропоновану «ГК "Нафтогаз України"», на 38,52%, а різниця з цінами ТОВ «Мегаватт енерго» становила аж 43,41%.
В АМКУ наголосили, що подібні факти виявили і в інших регіонах, однак наразі щодо них ще тривають дослідження. Зараз споживачі можуть міняти газопостачальників, якщо ті виявились недоброчесними. Як це зробити — читайте тут.
Що у нас із ціною на газ?
З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Однак у січні після підвищення цін на газ у кількох областях розпочалися «тарифні» протести.
Після масових протестів уряд встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр (зараз тариф становить від 6,99 до 10,8 гривні). Така ціна діятиме з 1 лютого та до завершення опалювального сезону або до скасування карантину (однак не довше, ніж до 31 березня). Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послугНКРЕКП знизила максимальний тариф на розподіл (доставлення) газу до 1,79 гривні за кубометр.