Apple оголосила про поступове повернення співробітників в офіси. Частина незгодна й каже, що керівництво їх не чує
Співробітники Apple направили листа керівництву компанії, в якому висловили свою незгоду з його рішенням поступово відмовитися від повністю дистанційної роботи й зобов’язати з’являтися в офісі принаймні тричі на тиждень.
Про це повідомляє The Verge, у розпорядженні якого опинився текст листа.
На початку червня керівник Apple Тім Кук у зверненні до співробітників заявив, що з вересня 2021 року компанія має намір скасувати режим повністю дистанційної роботи.
«Протягом останнього року було дещо важливе, чого нам не вистачало — одне одного. Відеоконференції, звісно, скоротили відстань між нами, але є речі, які просто неможливо відтворити», — йшлося у зверненні, про яке першим також повідомило The Verge.
Серед іншого, Кук оголосив, що більшість співробітників повинна буде працювати з офісів по понеділках, вівторках і четвергах, а деякі відділи — і чотири або п’ять разів на тиждень. При цьому буде можливість піти на повністю дистанційну роботу на два тижні на рік.
На цю заяву частина співробітників Apple відреагувала зверненням до керівництва, де стверджує, що дії останнього щодо організації умов роботи «викликають усе більше занепокоєння» і «вже призвели до звільнення частини наших колег».
«За останній рік ми почувалися так, наче нас не те що не чують, а що подекуди нас активно ігнорують… Відчувається, наче існує відмінність між тим, що думає про віддалену роботу керівництво, і тим, як живе більшість працівників Apple», — йдеться в листі.
Загалом у зверненні керівництво просять передати питання про організацію віддаленої роботи на рівень окремих робочих груп і провести опитування з цього приводу, щоб дізнатися думку всіх співробітників.
За даними The Verge, у складанні листа брали участь близько 80 співробітників Apple, а з’явився він у робочому чаті, який налічує близько 2800 працівників. Apple поки не коментувала ситуацію.
The Verge вказує, що корпоративна культура Apple набагато суворіша, ніж у деяких конкурентів: приміром, Twitter і Facebook дозволили своїм співробітникам працювати віддалено навіть по завершенні пандемії.