Арахамія анонсував «активні посадки» цієї весни — згадав і про скандал із закупівлями Міноборони

Голова фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив, що цієї весни, ймовірно, будуть «активні посадки» чиновників усіх рівнів.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

Він розповів, що влада з 24 лютого 2022 року офіційними та неофіційними каналами постійно попереджала чиновників усіх рівнів: сфокусуватися на війні, допомозі постраждалим та зменшенні бюрократії.

«До багатьох дійшло. А до багатьох, на жаль, ні. Мабуть, цієї весни точно саджати будемо активно. Не виходить по-людськи — буде за законами воєнного часу», — наголосив він.

Арахамія зауважив, що найближчим часом завершиться конкурс на посаду директора Національного антикорупційного бюро України, що завершить побудову незалежної антикорупційної інфраструктури.

«"Не на часі" вже не працює. Деякі люди втратили розум і мародерять без страху і докорів совісті. Це стосується і нещодавніх закупівель генераторів, і свіжих скандалів у Міністерстві оборони», — уточнив він.

Депутат додав, що сьогодні, 23 січня, у профільному комітеті Ради з'ясовуватимуть ситуацію з закупівлями.

«Буду ініціювати повернення парламентського контролю над діяльністю виконавчої влади. І, як сказав наш президент: "Цей тиждень буде часом відповідних рішень"», — резюмував він.

Скандал із закупівлями Міноборони

Видання ZN.UA 21 січня опублікувало матеріал, у якому зазначило, що отримало від «джерела у ЗСУ» угоду Міністерства оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.

Журналісти заявляють, що в угоді вартістю на 13,16 мільярда гривень ціни на найбільш ходові харчі виявилися завищеними у 2–3 рази. Наприклад, нібито Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз приблизно 7 грн за штуку.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що на тему про ймовірне завищення цін уже спілкуються «на різних рівнях». Він додав, що має відбутися аудит, який встановить, чи точно було завищення.

Тим часом до Комітету з питань нацбезпеки народні депутати викликають керівництво Міністерства оборони — засідання має відбутися в закритому форматі.

У Міноборони 22 січня назвали маніпулятивною інформацію про закупівлі за нібито завищеними цінами. Однак додали, що проводиться службова перевірка.