Арбітражний трибунал у Гаазі починає слухання щодо компенсації «Нафтогазу» за активи в окупованому Криму ㅡ Вітренко
Арбітражний трибунал у Гаазі розпочинає слухання щодо визначення розміру компенсації «Нафтогазу» за втрачену можливість використовувати активи в окупованому Криму.
Про це повідомив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко.
«Нафтогаз» вимагає компенсації завданих збитків у понад 10 млрд доларів, разом із відсотками, через неможливість використовувати родовища, бурові установки, підземні сховища, кораблі, газотранспортну систему та багато інших об’єктів.
За словами Вітренка, відповідну оцінку збитків у суді представляють авторитетні міжнародні експерти, а роботу над визначенням і обґрунтуванням їхньої суми почали ще у 2015 році.
«Ми очікуємо, що арбітражне рішення, слухання за яким розпочалися сьогодні, буде ухвалено на початку наступного року. Оскільки це надзвичайно складний процес, що вимагає нетривіальних аргументів, як юридичних, так і економічних, щодо кожного активу», ㅡ пише Вітренко.
На тривалість розгляду справи також вплинуло те, що Росія наполягала на зміні процесуального графіка, щоб мати можливість донести свою позицію. Разом із тим на першому етапі, до винесення арбітражного рішення на користь «Нафтогазу», РФ відмовлялася брати участь.
Зазначимо, через окупацію Криму «Нафтогаз» втратив на півострові інфраструктуру для транспортування та видобутку газу та нафти, зокрема бурові установки на шельфі Чорного моря, компресорні та інші станції. Все це майно «влада» анексованого Криму «націоналізувала» одразу після анексії.