Археологи знайшли в Китаї частину золотої маски, якій 3 тисячі років. У мережі вона стала мемом

Під час розкопок у китайській провінції Сичуань археологи знайшли частину золотої маски, якій приблизно три тисячі років. Також науковці виявили інші артефакти з бронзи та слонової кістки.

Як передає CNN, розкопки відбувалися на археологічній пам'ятці бронзової доби Саньсіндуй. Розкопки на місцевості тривають ще з середини минулого століття.

Адміністрація національної культурної спадщини країни повідомила, що церемоніальна маска важить 280 грамів. Також вона виготовлена приблизно на 84% із золота. Крім маски також знайшли золоту фольгу, артефакти з бронзи, слонової кістки, нефриту.

Учені розповідають, що на цій місцевості до 316 року до нашої ери розташовувалося королівство Шу. Нові знахідки, імовірно, розкриють більше таємниць стародавньої держави.

Натомість у китайській соціальній мережі Weibo користувачі почали створювати меми зі знайденою маскою. Як пише BBC, частину маски приєднують на фото до облич попзірок, а також домальовують на власний розсуд ту частину маски, якої не вистачає.

До жартів у мережі долучився навіть музей Саньсіндуй, де й відбуваються розкопки. Музей опублікував знімок, на якому біля маски домалював пунктиром голову ведмедя.

Видання вказує, що археологічні знахідки не вперше стають мемами в мережі. Так, у серпні 2020 року в Китаї знайшли артефакти, які користувачам нагадали голови свиней із гри Angry Birds.