АРМА вперше купило військові облігації за гроші, арештовані у фігурантів кримінальних справ

Агенство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) придбало перший пакет військових облігацій на 152 мільйони гривень. Ці кошти будуть безпосередньо спрямовані до держбюджету для використання в оборонних та інших важливих цілях під час воєнного стану.

Про це повідомили в Повна назва: Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинівАРМА.

Зазначимо, АРМА займається виявленням та розшуком майна, яке можна арештувати у кримінальному провадженні та стягнути в дохід держави. На підставі рішення суду АРМА може передавати ці активи в управління або продавати, а гроші зберігати на рахунках у держбанках до закінчення кримінального провадження.

Перший пакет військових облігацій придбали після низки тривалих законодавчих та погоджувальних процедур та після остаточного погодження з Кабміном.

«В умовах війни з росією держава гостро потребує додаткових джерел фінансового забезпечення. І гроші фігурантів кримінальних справ мають бути одним із таких ресурсів. Сьогодні єдиний спосіб легітимно і правильно використати арештовані кошти в інтересах держави — інвестувати їх в державні інструменти підтримки оборонної сфери», — повідомив керівник АРМА Дмитро Жоравович.

Він додав, що управління арештованими грошима має гарні перспективи в аспекті інвестування у військові облігації. Це пов’язано з тим, що депозитний портфель АРМА постійно поповнюється, у тому числі завдяки арешту російських та білоруських активів.

З початку війни динаміка передачі грошей зросла — з 24 лютого на рахунках розміщено близько 300 мільйонів гривень. На ці кошти постійно нараховуються відсотки, що збільшує їх загальний обсяг. До того ж зростання депозитного портфеля відбувається і внаслідок продажу арештованого майна, лише один з останніх проданих лотів дозволив поповнити депозит на майже 240 мільйонів гривень.

На придбання військових облігацій АРМА має право витрачати не більше 80% арештованих коштів у національній валюті. Для здійснення операцій залучається державний банк, а обсяг грошей для купівлі кожного пакету цінних паперів погоджуються з Кабміном.