Керівник Центру перспективних досліджень вважає обшуки прокуратури безпідставними
Філіпчук припускає, що ці обшуки є реакцією на його візит до США, де він взяв участь у дискусії щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
Керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук заявляє, що обшуки, влаштовані у Центрі силовиками, були абсолютно необґрунтовані.
Про це Філіпчук написав у Facebook, додавши копію ухвали суду, на підставі якої проводились обшуки.
У документі, зокрема, вказується, що обшуки проводились в рамках розслідування «справи Артеменка» про нібито передачу екс-депутатом Радикальної партії Андрієм Артеменком оточенню президента США Трампа плану нормалізації відносин між Україною і Росією.
За словами Філіпчука, екс-депутат Радикальної партії не мав жодного стосунку до діяльності його установи. Він познайомився з Артеменком в лютому 2014 році.
«Після цього ми з ним не зустрічалися жодного разу до середини лютого цього року. Абсолютно зрозуміло, що висунуті ГПУ звинувачення – абсурдні. Артеменко не брав участі у наших заходах, де ми обговорювали і представляли ці ідеї – але навіть якщо би взяв, то що тут було би кримінального? Цікаво тепер - сотні дипломатів, експертів і посадовців, які брали участь у наших публічних заходах – їх також треба тепер обличчям в асфальт?», – написав Філіпчук.
Він припускає, що ці обшуки є реакцією на його візит до США, де він взяв участь у дискусії щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
«Вчорашня дискусія у Центрі Карнегі у Вашингтоні щодо шляхів врегулювання конфлікту на сході нашої країни, як і зустрічі з представниками американського істеблішменту, проведені за останні два дні, ще раз переконують: у світі чекають на конкретний український план виходу з конфлікту з РФ. Якщо ми хочемо зберегти суб’єктність і забезпечити власні інтереси, то маємо самі пропонувати такі ідеї, а не повторювати безкінечно про червоні чи інші лінії, які нікого особливо тут не цікавлять», – додав очільник Центру.
При цьому він підкреслює, що «така ініціатива має бути дуже детально пропрацьована і бути виключно лише ініціативою президента України. Ніхто інший не має конституційного права офіційно висувати таку міжнародну ініціативу від імені України».
«Але вже три роки триває війна, шляхів виходу з конфлікту не пропонується, можливостей для виходу – все менше і менше», – зауважив він.
Нагадаємо, що 13 квітня у приміщенні Міжнародного центру перспективних досліджень в Києві прокуратура Автономної республіки Крим влаштувала обшук у рамках «справи Артеменка».
Раніше «Радикальна партія» виключила депутата Артеменка з фракції.
Повідомлялося, що Андрій Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки.
Серед іншого, план містить ідею проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на 50-100 років, а також передбачає виведення російських військ з території України.
27 лютого Артеменко заявив, що так званий «План примирення України з Росією» був ініціативою Радикальної партії.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram