Атака росіян по Україні 10 лютого. Що відомо?
Зранку 10 лютого російсько—окупаційні війська запустили ракети по території України. У низці населених пунктів лунали вибухи, працювала протиповітряна оборона.
Про це повідомила місцева влада.
Київ
У столиці було чутно вибухи, розповіли наші кореспонденти. У КМВА зазначили, що в місті працювала ППО.
Як згодом повідомив міський голова Віталій Кличко, уламки ракети пошкодили авто та дах приватного будинку в Голосіївському районі, ракетна атака триває.
За даними сил ППО, над Києвом збили 10 ракет. Є пошкодження електромереж, постраждалих немає. Енергетики працюють над відновленням мереж.
Харківщина
Міський голова Ігор Терехов повідомив, що приблизно о 10-й ранку був один удар по критичній інфраструктурі Харкова. Він попередив про перебої зі світлом та іншими комунальними послугами.
Внаслідок ворожого удару в Харкові 150 тисяч людей залишилися без світла. Водо- та теплопостачання поступово відновлюють.
За попередньою інформацією, внаслідок останнього удару окупантів, який стався приблизно о 10:30 у Харківському районі, поранення отримали 7 людей. Двоє з них — у важкому стані.
Оновлено об 11:55. Синєгубов повідомив, що кількість постраждалих зросла до 8 осіб, поранених госпіталізували.
Дніпропетровщина
У Кривому Розі було чутно кілька вибухів. Очільник міської військової адміністрації Олександр Вілкул написав про ще сім ракет на підльоті до міста.
У периметрі Криворізького району сили ППО збили 4 ворожі ракети, зокрема 3 — у межах Кривого Рогу. Є падіння фрагментів на територію приватного сектору. Великих руйнувань немає, люди не постраждали, повідомив Вілкул.
Хмельниччина
У Хмельницькому теж було чутно звуки вибухів. Згодом вибух підтвердив міський голова Олександр Симчишин. Він написав, що можливі перебої з електроенергією та іншими комунальними послугами.
Внаслідок вибуху частина міста залишилася без електропостачання, можуть бути збої й у водопостачанні.
За попередньою інформацією, в області збили одну крилату ракету та один іранський дрон. Є влучання в об'єкт критичної інфраструктури Хмельницької громади. Пожежу ліквідовано, постраждалих нема.
Запорізька область
Зранку у Запоріжжі зафіксували два прильоти. За даними Офісу генпрокурора, вранці окупанти завдали по обласному центру щонайменше 10 ракетних ударів по об’єктах інфраструктури. Попередньо, вони застосували ракети ЗРК С-300.
Івано-Франківщина
В області лунали звуки вибухів. Згодом голова ОВА Світлана Онищук написала, що працювала ППО. Пізніше стало відомо, що росіяни влучили в енергетичний об'єкт на території регіону.
Львівщина
В області спрацювала протиповітряна оборона, написав голова ОВА Максим Козицький. У Львові чутно вибухи, працює ППО, повідомив міський голова Андрій Садовий. Можуть бути перебої в електропостачанні.
Згодом Садовий написав, що у Львові прильотів не було. Одна ракета окупантів впала в Золочівському районі біля автобусної зупинки, але не вибухнула. На місці працюють надзвичайники, патрульні регулюють рух транспорту.
Пізніше в ОВА уточнили, що було влучання в об'єкт енергетики. Там сталася пожежа. Ще одна ракета впала біля санаторію, вибуховою хвилею пошкоджено вікна.
Одещина
Голова ОВА Максим Марченко повідомив, що підрозділи протиповітряної оборони області збили над регіоном 13 ракет.
Решта областей
Про роботу ППО повідомили військові адміністрації на Київщині та Полтавщині, а також у Вінниці. Про підвищену загрозу удару заявляли на Черкащині, але згодом про роботу ППО чи влучання там не повідомляли.
Збиті ракети
Повітряні сили вночі та зранку збили 61 крилату ракету та 5 іранських дронів-камікадзе. Загалом окупанти здійснили 71 пуск крилатих ракет Х-101, Х-555 та «Калібр» (зокрема й нічні пуски).
Проліт над територією сусідів
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що два російських «Калібри» перетнули повітряний простір Молдови та Румунії. Так, о 10:18 ракети перетнули кордон із Молдовою, а о 10:33 — повітряний простір Румунії. Після цього ракети зайшли в повітряний простір України в точці перетину кордонів трьох держав.
У Міноборони Молдови підтвердили порушення повітряного простору країни. Посла росії в Кишиневі викликали до МЗС Молдови через цю ситуацію. Натомість Міноборони Румунії заперечило, вказавши, що ракета пролетіла за 35 км від кордону країни.
Ситуація в енергетиці
Міністр енергетики Герман Галущенко повідомляв, що загалом за 10 лютого в шести областях є влучання в об'єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури. Зокрема пошкоджено чотири теплоелектростанції ДТЕК. Попередньо, двоє працівників станцій зазнали поранень, їм надали медичну допомогу.
Найскладніша ситуація з електропостачання на Харківщині. Мережеві обмеження через атаку діють на Хмельниччині, а також зберігаються на Одещині та Київщині. Дефіцит в енергосистемі — значний, повідомили в «Укренерго».
Більше про атаку
Начальник КМВА Сергій Попко повідомив, що зранку 10 лютого росіяни підняли в повітря стратегічні бомбардувальники Ту-95, які можуть мати на борту крилаті ракети.
Голова Одеської ОВА Максим Марченко повідомляв, що зранку в повітрі перебуває ворожа авіація, у морі — кораблі-носії ракет «Калібр». росіяни здійснили пуски ракет. За даними очільника Миколаївської ОВА, очікувалося до 20 ворожих ракет.