Атаки російських військ обмежені вузькими фронтами й прив'язані до доріг — ISW
Атаки російських військ здебільшого прив'язані до доріг й обмежені вузькими фронтами. Російським силам, ймовірно, буде важко використати будь—які підкріплення в напрямку Харківщини.
Про це заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).
За словами аналітиків, російські війська продовжували готуватися до наступу із південного сходу Ізюма та заходу Лимана у напрямку Слов'янська і, ймовірно, зробили незначні успіхи на північ від Слов'янська 10 червня.
За даними Генштабу, наразі в напрямку Харківської області діють 30 російських БТГ, що на 10 груп більше, ніж повідомлялося 3 червня. Однак, як зазначили в ISW, ці БТГ, ймовірно, зазнали важких бойових втрат і можуть складатися із залишків інших підрозділів.
Повідомлення про додаткові 10 БТГ, що діють за цією віссю, ймовірно, вказують на те, що кремль реорганізував свої підрозділи і, можливо, розгорнув якісь підкріплення. А втім, за словами аналітиків, малоймовірно, що російські сили справді збільшили свою бойову міць на 50%.
«Крім того, російські атаки залишаються здебільшого прив’язаними до дороги та обмеженими вузькими фронтами, і російським військам, ймовірно, буде важко використовувати будь-яку нову чисельність», — йдеться в повідомленні.
В ISW додали, що російські війська продовжили наземний штурм у Сєвєродонецьку, але станом на 10 червня не встановили повний контроль над містом. За даними Генштабу, ЗСУ контролюють промислову зону «Азот» та трасу Бахмут-Лисичанськ.
Аналітики зазначили, що росіяни продовжували інтенсивно обстрілювати Лисичанськ, Устинівку, Тошківку та Золоте, — імовірно, щоб підтримати операції в Сєвєродонецьку та перешкодити українським постачанням.
«Як і під час попередніх боїв у Маріуполі, точний характер контролю над міськими районами у Сєвєродонецьку, ймовірно, залишається незрозумілим, оскільки інформаційне середовище навколо воєнних дій стає дедалі більш обмеженим», — резюмували в ISW.