Аудит витрат із «ковідного» фонду виявив порушення на 26,5 млн грн в МВС. Найбільше доплат отримала поліція
Державна аудиторська служба перевірила витрати з Фонду боротьби з COVID—19. Під час аудиту виявили порушення на 26,5 мільйона гривень у Міністерстві внутрішніх справ.
Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на звіт Держаудитслужби.
Згідно зі звітом, міністерству виділили 4,7 мільярда гривень із фонду для доплат територіальним органам МВС, Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужбі та Державна служба України з надзвичайних ситуаційДСНС. З виділених грошей не витратили лише 6 мільйонів гривень.
Лідером за кількістю працівників, які отримали доплати, та сумою доплат на одного працівника стала Нацполіція. Там доплати отримали 93 422 працівники, у середньому одна людина отримала 32 333 грн.
У середньому по 31 922 гривні отримали 1 598 лікарів Апарату МВС, а по 29 244 гривні — 1 477 працівників середнього медичного персоналу.
Під час аудиту служба виявила, що територіальні органи МВС на доплати медичним та іншим працівникам використали 7,7 мільйона гривень з фонду. Хоча в закладах охорони здоров’я відомства не було хворих із пневмоніями та людей із підозрою або підтвердженим COVID-19.
Також встановили, що окремі медзаклади міністерства здійснювали виплати на 2,1 мільйона гривень за відсутності підтвердження зайнятості працівників на роботах з ліквідації пандемії. Крім того, деякі медичні заклади МВС призначали доплати на 0,3 мільйона гривень працівникам за час перебування у відпустці, на лікарняному, навчанні тощо.
Також деяким військовослужбовцям призначали доплати за час у відпустці, на лікарняному. На це витратили 3 мільйони гривень.
3,6 мільйона гривень загалом витратили окремі територіальні органи Нацполіції та Держприкордонслужби. Там призначали доплати без підтвердження фактів забезпечення правопорядку і безпеки в умовах безпосереднього контакту з населенням.
Крім того, зафіксували випадки, коли військовим призначали доплати без врахування пропорційності часу, у який вони забезпечували порядок в умовах контакту з населенням. На це витратила 1,5 мільйона гривень.
Аудитори передали правоохоронним органам 51 матеріал про порушення витрат «ковідного» фонду.
Проведення аудиту COVID-фонду було однією з вимог Міжнародного валютного фонду. Держаудитслужба у відповідь на запит «Економічній правді» повідомляла, що під час перевірки виявила порушень на 406,8 мільйона гривень. Зокрема найбільше порушень виявили у Міністерстві охорони здоров'я — на 249,3 мільйона гривень.
Загалом у 2020 році з фонду держава витратила 63,7 мільярда гривень з передбачених 72 мільярдів. Найбільше витратили на стимулювання економіки, а саме: на будівництво та ремонт доріг.
Що це за фонд?
Після запровадження в Україні карантину 13 березня Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету у зв’язку зі створенням в Україні Фонду боротьби з коронавірусом. Цей фонд був створений тимчасово (на період дії карантину) для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних з епідемією.
До фонду долучили кошти ЄС, урядів інших держав та грантових організацій.