Аваков дав майже пів мільйона гривень допомоги керівникам Нацполіції, які мають мільйонні доходи

Начальник Національної поліції Ігор Клименко та троє його заступників отримали 425 тисяч гривень допомоги «для вирішення соціально—побутових питань». Таку допомогу виписує особисто міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Про це пише «Слідство.інфо».

Так, сам Клименко отримав 122 тисячі гривень допомоги, до того ж у 2020 році він заробив 1,5 мільйона гривень і має 2 мільйони заощаджень. Крім цього, голові Нацполіції та його дружині належать квартира в Києві та будинок біля столиці.

Заступник голови Нацполіції Євген КовальМВС

Заступник Клименка Євген Коваль отримав 111 тисяч бюджетних грошей на «вирішення соціально-побутових питань», хоча торік він заробив майже 1,4 мільйона гривень. Також у його декларації близько 1,7 мільйона заощаджень та дві квартири у Києві.

Крім цього, у родини Ковалів є готельний бізнес — батько заступника голови Нацполіції володіє 8 гектарами землі на Закарпатті вартістю близько 30 мільйонів гривень.

Заступник голови Нацполіції Василь ТетеряНацполіція

Василь Тетеря отримав 96 тисяч гривень допомоги на додачу до 1,3 мільйона гривень зарплати. І стільки ж у нього і дружини є у готівці та на рахунках. Декілька місяців тому Тетеря купив новий позашляховик Toyota RAV4 за понад мільйон гривень. Нерухомість — квартира в Києві і будинок під Києвом — записані на дружину.

Заступник голови Нацполіції Олексій РуденкоНацполіція

Близько 100 тисяч матеріальної допомоги отримав заступник Клименка Олексій Руденко. У його випадку не вказано, чи це допомога «для вирішення соціально-побутових питань». Руденко у 2020-му заробив 1,2 мільйона гривень, на рахунках зберігає вдвічі більше — 2,5 мільйона. Також у його декларації: дві квартири в Києві та дачний будинок площею 467 квадратних метрів.

Крім цього, як звертає увагу «Слідство.інфо», навесні минулого року Руденко купив сонячну електростанцію вартістю майже мільйон гривень.

Видання уточнює, що отримати матеріальну допомогу поліцейські можуть згідно з наказом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова від 2016 року. І в наказі вказано, що працівник подає рапорт, а вже сам Аваков визначає, чи допомагати і, якщо так, то на яку суму.

Жодного визначення, за яким принципом, окрім волі Арсена Авакова, визначається порядок надання допомоги, в наказі немає. На запит видання в Нацполіції не відповіли.