Аварія на «РівнеАзоті»: в Укргідрометцентрі порадили не «купатись» під дощем та використовувати парасольки

Укргідрометцентр закликав жителів Рівненської області «не купатись» під дощем 21 липня після аварії на підприємстві «РівнеАзот». Хоч загрози вже немає, варто убезпечити себе від можливих кислотних дощів парасолькою.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Укргідрометцентру.

Зокрема там зазначили, що на 6 годину 21 липня жодної загрози населенню та навколишньому середовищу через хмару азоту, яка піднялась у повітря напередодні, немає.

На території населених пунктів вміст діоксиду азоту становить 0,031 – 0,074 мг/м3 (при гранично допустимій концентрації 0,2 мг/м3) та оксиду азоту 0,029 – 0,048 мг/м3 (при гранично допустимій концентрації – 0,4 мг/м3).

В Укргідрометцентрі зазначили, що у деяких районах Рівненщини після аварії на підприємстві випадали підкислені дощі.

«Очевидно, що азотиста хмара в атмосферу все ж потрапила, і поступово розсіювалась і осідала локально, не поширюючись на велику відстань від місця викиду, завдяки погодним умовам на Рівненщині протягом минулої доби. Проте деяка кількість окису азоту розчинялась в атмосферній воді, знижуючи кислотність опадів на північному заході країни», ㅡ йдеться у повідомленні.

Наразі, за даними Укргідрометцентру, загрози вже немає. Проте там все ж не радять 21 липня «купатись» під дощем. Краще все ж убезпечити себе від можливих кислотних дощів.

Що передувало?

20 липня на підприємстві «РівнеАзот», яке виготовляє добрива, сталася аварія. У результаті над «РівнеАзот» утворилася руда хмара від азоту, яка через деякий час зникла.

Спершу очевидці повідомляли, що на заводі стався вибух. Але в Group DF, до якої входить підприємство «РівнеАзот», заявили, що це «розгерметизація трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти», унаслідок чого відбувся викид «нітрозних газів у незначній кількості».

Наразі невідомо про жертв чи постраждалих унаслідок інциденту. «РівнеАзот» продовжує роботу в штатному режимі, а у Group DF заявляли, що хмара від азоту небезпеки для довкілля чи людей не становить. Це підтвердили у ДСНС.

Що робити в разі аварії на підприємстві неподалік?

Якщо існує загроза витоку небезпечних речовин, необхідно щільно зачинити двері й вікна та закрити щілини, підготувати запаси питної води, спакувати в герметичні пакети важливі речі (документи, гроші, ліки, мінімум білизни й одягу, консервовані продукти).

Також ви повинні дізнатися місце збору для евакуації (якщо її оголосили; в такому разі про місце повідомлятимуть через систему сповіщення населення), а під час виходу з помешкання — вимкніть воду й електрику та вдягніть засоби захисту (маску, протигаз тощо).