«Аватар: Шлях води», «Навальний» та «Все завжди і водночас». Стали відомі володарі кінопремії «Оскар-2023»

У Сполучених Штатах відбулася 95—та церемонія вручення кінопремії «Оскар». Претенденти боролися за нагороди у 23 категоріях.

Про це йдеться на сайті Американської академії кіномистецтва.

Так, перемогу в номінації «Найкращий фільм» отримала стрічка «Все завжди і водночас». Зокрема, Мішель Єо, яка зіграла в цьому фільмі, здобула «Оскар» за найкращу жіночу роль, а Ден Кван і Даніел Шайнерт стали переможцями в номінації «Найкраща режисура».

Загалом фільм «Все завжди і водночас» став лідером за кількістю нагород: 7 із 11 номінацій. Стрічка «На західному фронті без змін» отримала 4 нагороди, зокрема за найкращу музику та найкращу операторську роботу.

Найкращим актором визнали Брендана Фрейзера за роль у фільмі «Кит».

Фільм про російського політика й опозиціонера Олексія Навального — «Навальний» — отримав премію «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». У цій номінації був український фільм «Будинок зі скалок».

А стрічка «Аватар: Шлях води» здобула перемогу в номінації «Найкращі візуальні ефекти».

Що передувало?

За даними Variety, цьогоріч агент компанії WME Майк Сімпсон звернувся до Американської кіноакадемії з проханням включити до трансляції «Оскара» виступ Зеленського, проте отримав відмову. Академія відмовилася від коментарів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав відмову у виступі «прикладом лицемірства».

Минулого року продюсер «Оскара» Вілл Пекер також відмовив Зеленському у виступі. Джерела повідомляли, що Пекер був стурбований тим, що Голлівуд приділяє увагу Україні лише тому, що постраждалі від війни — білі.

Про українську кінострічку, яка була номінована на «Оскар»

Фільм «Будинок зі скалок», над виробництвом якого спільно працювали Данія, Швеція, Фінляндія та Україна, був номінований на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм».

Створення стрічки підтримувало Держкіно. Режисер фільму — Сімон Леренг Вільмонт. А другий режисер та лінійний продюсер — Азад Сафаров. У стрічці оповідається про кількох соціальних працівників на сході України, які працюють у дитбудинку та створюють безпечний простір для дітей.